V petek so starejši dečki B RK SVIŠ Ivančna Gorica v 13. krogu polfinala državnega prvenstva gostili ekipo iz Škofje Loke RD Urbanscape Loko. Do tega kroga so Ivančani nanizali 12 zmag, Škofjeločani pa 11, pri čemer so naši fantje prvo tekmo v Škofji Loki dobili za 2 zadetka. Domači fantje so tekmo pred številnimi gledalci več kot zanesljivo dobili, saj se je Loka upirala le do rezultata 5:4 v 10 minuti, nato pa so SVIŠ-evci prestavili dve prestavi višje, čvrsto zaigrali v obrambi in s številnimi protinapadi dosegli veliko število zadetkov ter polčas dobili 16:7. V 2. polčasu so nadaljevali v tem tempu, pri čemer je najvišja prednost znašala 14 zadetkov (26:12), ob koncu pa so priložnost zasluženo dobili vsi domači igralci, Loki pa je uspelo poraz le omiliti na končnih 27:19. V zadnjem krogu starejši dečki B gostujejo še na Igu, nato pa začnejo priprave na finale državnega prvenstva.

Finale bo tako v Ivančni Gorici 23. in 24. maja 2015, kjer bodo naši fantje naskakovali 3. zaporedni naslov državnih prvakov. Poleg naše ekipe bodo v Ivančni Gorici nastopile še ekipe RK Urbanscape Loka, RK Celje Pivovarna Laško in skoraj gotovo tudi RD Ribnica. Že sedaj vabljeni v dvorano OŠ Stična.

Vse čestitke igralcem in trenerju Aleksandru Polaku!

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)