Tudi v Brežicah se je ponovila zgodba iz prejšnjega kroga, ko so SVIŠ-evci zelo slabo začeli tekmo, saj so domači povedli 5:0 in 6:1, pri čemer je domači igralec Hecher Patrick dosegel kar 5 zadetkov. Naši so zmanjšali na 7:4 in prižgala se je iskrica upanja, da bi se lahko priklopili Brežičanom, pa ni bilo tako in domači so prednost povečevali vse do 15:6, ob polčasu pa je bilo velikih 8 zadetkov prednosti za Brežice (16:8). Naša obramba v prvem polčasu je bila slaba, vratarji niso bili razpoloženi, v napadu pa smo naredili preveč tehničnih napak. Povsem drug obraz so SVIŠ-evci prikazali v drugem polčasu – odlična obramba in vratar, ki je prejela samo 10 zadetkov, iz odlične obrambe pa so izpeljali veliko polprotinapadov in “konter” ter rešetali brežiško mrežo, pred katero ni bil več tako razpoložen domači vratar. Do 56. minute so uspeli SVIŠ-evci razliko znižati samo na gol zaostanka 25:24, nato pa nekaj spornih odločitev sodniškega para – izključitev Zavodnika, domači pa so ob tem dosegli zadetek; v napadu pa prekršek nad Knezom, ki ni bil dosojen ter še izključitev zanj zaradi ugovarjanja. Vendar v zadnjih 3 minutah se naši fantje niso predajali in so se uspeli z 2 igralcema manj dvakrat ubraniti in ob tem še zadeti. Ubranili so se tudi v zadnjem napadu in po prekršku nad Zavodnikom za rdeči karton sta sodnika pokazala na 7-metrovko, ki pa jo je domači vratar ubranil. Odbito žogo je ujel Pekolj in streljal za izenačenje, pri čemer so se domači ubranili iz 6-metrskega prostora, sodnika pa sta pokazala na 9-metrovko, češ da je bil prekršek nad Pekoljem storjen že ob lovljenju žoge, prednost pa ni bila upoštevana. Kljub temu, da so si fantje z odlično igro v 2. polčasu zaslužili točko, so tokrat ostali brez nje. Glave gor, saj že v sredo v 1/16 Pokala Slovenije doma gostijo Krško.

RK Brežice : RK SVIŠ Ivančna Gorica 27:26 (16:8)

SVIŠ: Slapničar, Pekeč in Šega (vratarji), Tekavec 3, Pirc, Zavodnik 7, Stopar Simon 4, Bevec 2, Knez 2, Pekolj, Košir Matej 5, Pirnat, Virant, Bučar, Corel 3, Košir Matic.

7-metrovke: Brežice 5 (5), SVIŠ 1 (4)

Izključitve: Brežice 10 minut, SVIŠ 10 minut.

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)