V 1/16 Pokala Slovenije je v Ivančni Gorici gostovala ekipa iz Krškega. Ivančani so dobro in odločno začeli tekmo ter povedli 4:1 ter 5:2 ter vodili dobršen del prvega polčasa v povprečju za 3 zadetke. V napadu so bili učinkoviti, v obrambi pa premalo odločni in 18-letna mladca iz Krškega Marko Sintič in Andraž Dragan sta vse prelahko dosegala zadetke ter držala priključek gostov. Še 4 minute pred koncem prvega polčasa so naši vodili za 3 zadetke, vendar so gostje do polčasa rezultat znižali na samo zadetek zaostanka 19:18, kar je napovedovalo napet drugi polčas. Le tega so gostje odločno in odlično začeli, dosegli 3 zadetke zapored in povedli 21:19, vendar so naši vrnili izid na izenačenje 21:21, nato pa se je začela tekma gol za gol. V 49. minuti so gostje povedli za 2 zadetka, vendar so jih Ivančani v 55. minuti ujeli in izenačili na 31:31. V zaključku tekme so bili gostje spretnejši in zmagali 35:33 in se tako uvrstili med 16 najboljših ekip v Pokalu Slovenije. Sviš-evci se bodo morali hitro zbrati, saj jih že v soboto čaka prvenstveni obračun s Črnomljem in upajmo na boljšo igro v obrambi in zmago.

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Krško 33:35 (19:18)

SVIŠ: Slapničar 2 obrambi/14, Šega 5 obramb/22, Pekeč 0 obramb/6, Tekavec 3, Pirc, Zavodnik 4, Stopar Simon 10, Bevec 1, Knez 1, Pekolj, Košir Matej 6, Pirnat, Virant, Bučar, Corel 4, Košir Matic 4.

Krško: Kozole, Pajič, Zorič, Romih, Derzič 3, Škafar 2, Sintič 14, Kodrič 1, Dragan 9, Kastelic, Dular 2, Bekrič, Vovk 1, Glogovšek, Švalj, Ban 3.