Lepo število navijačev tako iz Grosupljega kot Ivančne Gorice se je v soboto zvečer zbralo v dvorani OŠ Stična in s tem pokazalo, da imajo radi rokomet in ogled tekem svojih ekip. Ekipa Grosupljega se je v prvem polčasu pokazala v dobri luči in se do 20 minute enakovredno kosala z domačini, ki so zgrešili lepo število čistih strelov ali pa je le te zaustavila vratnica ali razpoloženi vratar Stare iz Trebnjega, ki je v drugem delu prvenstva okrepil Grosuplje. V zadnjih 10 minutah pa so Ivanjčani le pritisnili na plin in polčas dobili s 3 zadetki prednosti 14:11. Pri domačih je bil v 1. polčasu razpoložen Matej Košir, ki je dosegel 4 zadetke, v vratih pa Gašper Slapničar, ki je zbral lepo število obramb in zelo prispeval k pozitivnemu rezultatu. V 2. polčasu so domači še dvignili nivo igre v obrambi in vztrajno večali prednost, ki je v 52. minuti znašala 8 zadetkov, na koncu pa 6 (29:23). Vse čestitke! SVIŠ ima po 15. kolih 16 točk in si deli 7. mesto na prvenstveni lestvici.

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Grosuplje 29:23 (14:11)

SVIŠ: Slapničar 15 obramb, Šega 2 obrambi, Pekeč (vratarji), Tekavec 2, Zavodnik 2, Stopar Simon 1, Bevec, Knez 3, Pekolj, Strmole, Košir Matej 6, Pirnat 1, Furdi 1, Stopar Gašper 4, Corel 4, Košir Matic 5 (4), trener Miloš Aksentijevič.

Grosuplje: Stare 12 obramb, Mišigoj 1 obramba, Grum 11, Mišmaš 4, Tiselj, Ferkulj 2, Kastelic 4, Brezec, Pevec 1, Slemenjak, Šemrov, Petrovič 1, Kump, Oven, Harbaš.

7-metrovke: SVIŠ 5 (4); Grosuplje 6 (6).

Izključitve: SVIŠ 6 minut; Grosuplje 8 minut.

V prihodnjem 16. kolu igralci SVIŠ-a odhajajo na gostovanje v bližnje Šmartno k trenutno vodilni ekipi 1.B državne rokometne lige RD Herz Šmartno. Tekma bo v soboto 20.2. 2016 ob 19.00 uri v dvorani Pungrt v Šmartnem pri Litiji. Navijači vabljeni, da našim fantom pomagamo k novi zmagi! Gremo SVIŠ!

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)