V 17. kolu 1.B državne rokometne lige sta se v Ivančni Gorici pomerila domači SVIŠ in gostje iz Krškega. Ivanški rokometaši so se Krčanom oddolžili za poraz v pokalnem tekmovanju in zanesljivo slavili 34:28 (20:14). S to zmago je SVIŠ z 19 točkami ujel Krško na 7. mestu prvenstvene lestvice. Domači so tekmo odločno začeli in v obrambi odlično zaustavili najnevarnejše gostujoče napadalce, svoje pa je v vratih dodal vratar Slapničar, ki je na tekmi zbral lepih 15 obramb. Plod dobre obrambe so bili številni protinapadi, v katerih je prednjačil Zavodnik in SVIŠ-evci so dosegli lepo število lahkih golov. Do sredine polčasa je prednost Ivančanov znašala 2 zadetka, nato pa so z agresivno obrambo prednost do polčasa povečali kar na 6 zadetkov. V podobnem ritmu so nadaljevali v 2. polčasu in prednost je v 48. minuti znašala kar 8 zadetkov. Gostje so sicer v 55. minuti zaostanek prepolovili, vendar so naši do konca tekme spet pritisnili in vknjižili novo zmago. Vse čestitke! V prihodnjem kolu SVIŠ gostuje v Radečah in fantje gredo na novo zmago!

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Krško 34:28 (20:14)

SVIŠ: Slapničar 15 obramb, Pekeč, Podržaj (vratarji), Tekavec 1, Zavodnik 6, Hrovat 3, Stopar Simon 7 (3), Bevec, Knez 3, Pekolj, Košir Matej 4, Pirnat 2, Furdi 1, Kastaneto, Corel 7, Košir Matic.

Krško: Kozole 5 obramb, Pajič 3 obrambe (vratarja), Zorič, Derzič 1, Škafar 4, Sintič 4 (3), Kodrič 3, Dragan 4, Kastelic 4, Glaser 1, Dular 1, Sobotič 4, Vovk 1, Glogovšek, Ban 1.

7-metrovke: SVIŠ 3 (3); Krško 3 (3)

Izključitve: SVIŠ 6 minut; Krško 2  minuti.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)