Bliža se zaključek državnega rokometnega prvenstva za mlade selekcije in lahko govorimo še o eni izredno uspešni sezoni za mlade rokometaše SVIŠ-A. Pa si malce poglejmo statistiko:

Mlajši dečki B (letnik 2004 in mlajši):

V predtekmovanju v skupini Center II je nastopilo 7 ekip. Mlajši dečki B SVIŠ-a so odigrali 12 tekem, jih 9 zmagali in 3 izgubili in osvojili 2. mesto ter se uvrstili v polfinale državnega prvenstva. V skupini 4 ekip so odigrali 6 tekem, zabeležili 2 zmagi in osvojili 2. mesto v skupini in se bodo 7. ali 8. maja v Dolu pri Hrastniku pomerili za 5. do 8. mesto v Sloveniji, kar je odličen rezultat.

Ekipa mlajših dečkov B 2015/16

Mlajši dečki A (letnik 2003 in mlajši):

V predtekmovanju v skupini Center II je nastopilo 8 ekip. Mlajši dečki A SVIŠ-a so odigrali 14 tekem, jih 13 zmagali in 1 igrali neodločeno ter osvojili 1. mesto ter se uvrstili v polfinale državnega prvenstva. V skupini 4 ekip so odigrali 6 tekem, zabeležili 5 zmag in 1 neodločen izid in osvojili 1. mesto v skupini. Tako so se drugo leto zapored uvrstili na finalni turnir 4 najboljših ekip in se bodo 14. ali 15. maja v Novem mestu potegovali za naslov državnega prvaka.

Ekipa mlajših dečkov A 2015/16

Starejši dečki B (letnik 2002 in mlajši):

V predtekmovanju v skupini Center II je nastopilo 5 ekip. Starejši dečki A SVIŠ-a so odigrali 8 tekem, 2 zmagali in 6 izgubili ter osvojili 4. mesto ter se uvrstili v polfinale državnega prvenstva. V skupini 8 ekip so odigrali 13 tekem, zabeležili 3 zmage in 10 porazov (odigrati morajo še 1 tekmo) in so trenutno na 7. mestu v skupini. Če v zadnjem kolu zmagajo v Trbovljah, se bodo merili za 9. do 12. mesto v Sloveniji, če pa izgubijo pa bodo igrali za 13. do 16. mesta.

Ekipa starejših dečkov B 2015/16

Starejši dečki A (letnik 2001 in mlajši):

V predtekmovanju v skupini Center II je nastopilo 7 ekip. Starejši dečki A SVIŠ-a so odigrali 12 tekem, vse zmagali ter osvojili 1. mesto in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva. V skupini 8 ekip so odigrali 13 tekem, zabeležili 12 zmag in 1 poraz ter 1. krog pred koncem že osvojili 1. mesto v skupini. Tako so se četrtič zapored uvrstili na finalni turnir 4 najboljših ekip in se bodo 28. ali 29. maja v Ribnici potegovali za 4. zaporedni naslov državnega prvaka.

Ekipa starejših dečkov A 2015/16

Kadeti (letnik 1999 in mlajši):

V predtekmovanju v skupini Center II je nastopilo 7 ekip. Kadeti A SVIŠ-a so odigrali 12 tekem, jih 8 zmagali in 4 izgubili ter osvojili 3. mesto v skupini in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva. V skupini 8 ekip so odigrali 13 tekem, zabeležili 1 zmago in 12 porazov (odigrati morajo še 1 tekmo) in so trenutno na 14. mestu v skupini. 14. maja se bodo borili za mesta od 13. do 16. v Sloveniji.

Kadetska ekipa RK SVIŠ Ivančna gorica 2015/16

Skratka, vseh 5 mladih ekip se je uvrstilo v polfinale državnega prvenstva med 16 najboljših ekip v Sloveniji, kar 2 ekipi pa se bodo na finalnem turnirju potegovali za naslov državnega prvaka, kar je izjemen uspeh in je to uspelo peščici klubov v Sloveniji. Vse čestitke!

Mladinci (letnik 1995-1998):

Mladinci so nastopali v 2. mladinski ligi. V predtekmovanju so v skupini 6 ekip odigrali 10 tekem, jih 7 zmagali in 3 izgubili ter zaradi slabše gol razlike osvojili 3. mesto v skupini. Če bi bili drugi bi se potegovali za vstop v 1. mladinsko ligo, tako pa so igrali za mesta od 7. do 12. V skupini 6 ekip so odigrali 10 tekem, jih 7 zmagali, 2 izgubili ter enkrat igrali neodločeno ter osvojili 2. mesto v skupini ter tako skupno 8. mesto v 2. mladinski ligi.

mladinci 15-16

S sezono smo zelo zadovoljni in veselo pričakujemo finalne turnirje državnega prvenstva. Bravo in gremo SVIŠ!

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)