Ta vikend sta od mladih selekcij RK SVIŠ Ivančna Gorica nastopili starejši dečki in kadeti. Starejši dečki so v soboto gostovali v Sevnici in pomerili sta se lanskoletna udeleženca zaključnega turnirja najboljših štirih ekip v Sloveniji, takrat v kategoriji mlajših dečkov, pri čemer je Sevnica osvojila 2. mesto, SVIŠ pa 3. mesto. Prvi polčas je bil izenačen 8:8, pri čemer se nobeni ekipi ni uspelo priboriti prednosti. V drugem polčasu so SVIŠ-evci strnili obrambne vrste in na koncu dosegli zanesljivo zmago 23:16 in tako dosegli še drugo zmago v prvenstvu.

RK Sevnica – RK SVIŠ Ivančna Gorica 16:23 (8:8)

Sevnica: Zupančič in Daks (vratarja), Kralj 1, Pinterič 3, Blatnik 3, Kuhar, Knez 2, Škoda 1, Gregorič 6.

SVIŠ: Humar in Žurga Matevž (vratarja), Gole 2, Perko 2, Pirnat 2, Novak, Žurga Anže 3, Ceglar, Kompare 1, Metelko, Vidmar 5, Batis, Ropič 8.

Sevnica 4

V nedeljo so kadeti v 3. kolu gostovali v Kočevju in dosegli še 3. zaporedno visoko zmago v prvenstvu. Že v 7. minuti so vodili 6:2 in razlika v znanju na igrišču je bila jasno vidna. Že ob polčasu so si priigrali visoko prednost 9-tih  zadetkov 21:12, v drugem polčasu pa je znašala kar 24 zadetkov – 47:23, pri čemer so se ponovno vsi igralci, ki so stopili na parket, vpisali med strelce.

RK Kočevje – RK SVIŠ Ivančna Gorica 23:47 (12:21)

Kočevje: Kramžar in Kirn (vratarja), Delič 1, Mihelič, Miklič 4, Makoter 4, Pungaršek 1, Krese 1, Grgorič 2, Jambrovič 3, Škotnik 7, Fotivec.

SVIŠ: Struna, Jeleninovski in Zajc (vratarji), Tekavčič 5, Košir 4, Bregar 6, Kutnar Aljaž 10, Zaletelj 7, Kutnar Matevž 2, Vidmar 3, Lesjak 1, Novak 3, Trček 2, Ropič 4.

Kočevje 4

Čestitke obema ekipama, ki prihodnjo nedeljo igrata doma. Starejši dečki z Grosupljem ob 15.00, kadeti ob 16.45 uri z Metliko, prvenstvo pa pričenjajo tudi mladinci, ki ob 18:45 uri gostijo Dobovo.

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)