V dvorani OŠ Stična v Ivančni Gorici smo pred številnimi gledalci (350) gledali napet in zanimiv rokometni derbi med RK SVIŠ Ivančna Gorica in RK Krim Olimpijo iz Ljubljane. V prvih sedmih minutah tekme sta bili ekipi zelo razpoloženi v napadu, saj sta obe ekipi dosegli po 5 golov ob izenačenem izidu. Sledila sta 2 zaporedna zadetka Ljubljančanov in vodstvo 7-5, nato pa je sledilo obdobje odlične igre Ivančanov in v 15 minuti vodstvo 10-7, v 21. minuti pa najvišja prednost 4 zadetkov 15-11. Krimovci se niso predajali in uspela jim je serija 4 zaporednih zadetkov in  v 27. minuti izenačenje na 15-15. Prvi polčas so bolje zaključili domačini in ga dobili z zadetkom prednosti 18-17. 2. polčas so bolje začeli SVIŠ-evci in na krilih glasne publike v 37. minuti povedli povedli s 4 zadetki prednosti 22-18. Temu je sledila še 3 izključitev organizatorja Krima Mihe Tomšiča, kar se je v nadaljevanju poznalo na njihovi igri. Kljub temu so se gostje v 44. minuti približali na 2 zadetka zaostanka 24-22, , vendar so 10 minut kasneje domači spet vodili za 4     (29-25). Ivančani so razliko do konca tekme uspeli zadržati iz zmagati 31-29, s čimer so vknjižili 2 točki in ohranili vodstvo na prvenstveni lestvici, kjer imajo s 16 točkami 2 točki prednosti pred Šmartnim in 3 točke pred Slovanom. Vse čestitke fantom!

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Krim Olimpija 31-29 (18-19)

SVIŠ: Slapničar 13 obramb, Pekeč 1 obramba, Podržaj (vratarji), Tekavec, Bevec, Knez, Pirc, Zavodnik 3, Stopar Simon 6, Ferkulj 3(1), Košir Matej 8, Pirnat, Krabonja 1, Kastaneto, Corel 3, Košir Matic 7 (3)

Krim: Hvala Stojanovič 9 obramb, Kacijan 9 obramb (vratarja), Lukman 1, Miličevič, Lampič, Maleševič 4, Bajc 6, Žabjek 1, Arih 4, Leskovar 1, Kljun 1, Šemrov, Petrovič Vernikov, Tomšič 3, Tomasovič, Sankovič 8.

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)