V 11. kolu 1.B državne rokometne lige so rokometaši RK SVIŠ Ivančna Gorica gostili RD Rudar iz Trbovelj, s katerim smo se nazadnje pomerili v 1. ligi dalnjega 10. 5. 2008. Kot zanimivost lahko povemo, da je na tisti tekmi v Trbovljah igral tudi Matej Košir, ki je nastopil tudi na sobotni tekmi. Gostje so se do 15. minute, ko je bil izid izenačen na 5-5, dobro upirali naši ekipi, ki je nato dvignila nivo igre v obrambi in dosegla 3 zaporedne zadetke. Prednosti do konca tekme niso izpustili iz rok in si že v 1. polčasu naredili lepo zalogo prednosti 7-ih zadetkov 15-8. V 2. polčasu so držali vse niti igre v svojih rokah in na koncu zanesljivo zmagali 32-24. Šmartno, ki je do tega kola imelo na lestvici 16 točk kot SVIŠ, je doma izgubili s Krškim, kar pomeni, da je SVIŠ ponovno prevzel vodstvo na prvenstveni lestvici z 18-timi točkami, sledijo pa mu Šmartno, Krško in Škofljica s 16-timi točkami. Vse čestitke! Prihodnjo soboto SVIŠ odhaja na gostovanje v Sevnico in s pravim pristopom se lahko nadejamo nove zmage.

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD Rudar 32-24 (15-8)

SVIŠ: Slapničar (10 obramb), Pekeč (4 obrambe) in Podržaj (vratarji), Tekavec 6, Bevec, Knez, Zavodnik 8, Hrovat 1, Stopar Simon 5, Ferkulj 4, Košir Matej 1, Pirnat, Krabonja 2, Kastaneto, Corel 3, Košir Matic 2.

Rudar: Škrabar, Radulovič (7 obramb), Krajnc (vratarji), Frece, Polanec 4, Ravkič 1, Gjerek 1, Ranevski 6, Kamnikar 1, Kozinc 1, Kovač 6, Cestnik, Hočevar 2, Žagar, Lenart 2.

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)