Naša članska ekipa se iz težkega gostovanja pri ekipi RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina vrača z novim parom točk, saj so domačine premagali z rezultatom 31:33.

Po dveh domačih zmagah se je naša ekipa odpravila na prvo gostovanje, in sicer v Modro dvorano v Hrpelje, kjer se je nekoč igrala rokometna Liga prvakov. Izredno napet prvi polčas med našo ekipo in novincem v ligi je kazal igro “gol za gol” oziroma menjavo ekip v rahlem vodstvu ene ali druge.  Obe ekipi sta v prvem polčasu dosegli veliko število golov (skupaj 33), Primorci, ki jih vodi naš nekdanji igralec Roman Šimon, pa so prvi polčas dobili z rezultatom 17:16. Ob tem je naša ekipa ostala brez Aljaža Bučarja, ki je v 26. minuti prejel rdeči karton.

V drugem polčasu pa izjemen začetek varovancev našega trenerja Sebastjana Obajdina, ki so, po začetnem prejetem zadetku, povsem onemogočili domačine in z delnim izidom 6:0, povedli z 22:18. Svoje je dodal tudi vratar Domen Škorc (skupaj 15 obramb) in s tem so si fantje priigrali lažje nadaljevanje, a vseeno še ne zmage. Primorci so vztrajali in kljub temu, da smo šest minut pred koncem vodili z 25:31, so igralci Škerjanca rezultat do konca srečanja znižali. Vseeno je bila prednost dovolj velika, da so naši fantje tekmo dobili z rezultatom 31:33 in tako vknjižili še tretji par točk.

Prvi strelec tekme je bil naš kapetan Simon Stopar, ki je dosegel devet zadetkov, tri manj pa je dosegel Matic Košir.

Luka Zafran, sicer strelec treh zadetkov, je po koncu srečanja in zmagi nad ekipo RD Škerjanc Jadran povedal: “Začetni pristop ni bil pravi, nato smo lovili celoten prvi polčas.  Domača ekipa je  med tednom zamenjala trenerja in spremenili so tudi način igre, kar je bilo danes opazno. Ob polčasu smo se zmenili kaj popraviti in se ob vstopu na igrišče tega držali, zato nam je uspelo domačinom pobegniti. Nato pa smo tekmo pripeljali do konca in zmagali zasluženo.”

Naslednja tekma naše članske ekipe bo v soboto (ob 19.00), ko v našo dvorano OŠ Stična prihaja ekipa Radeč.

1.B rokometna liga, 3. krog
RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina : RK SVIŠ Ivančna Gorica 31:33 (17:16)
Hrpelje, Modra dvorana, sodnika Miha Satler in Žan Pukšič
Škerjanc Jadran: Ponikvar, Kastelic, Kostadinovič; Kuret 2, Koren 1, J. Poles 8, Makivič 1, Hrvatin 6, P. Poles, S. Klun, Fičur, Dobrila 7, Gašperšič 3, A. Kljun 2, Kecman 1.
SVIŠ: Škorc (15 obramb), Pekeč, Podržaj; Tekavec, Knez 2, Zafran 3, Hrovat 4, Stopar 9, Matej Košir 5, Pirnat, Kutnar 1, Krabonja 2, Zlatnar, Bučar 1, Matic Košir 6, Vidmar
Sedemmetrovke: Jadran 4 (5); SVIŠ 4 (4)
Izključitve: Jadran 4 min; SVIŠ 10 min
Rdeči karton: Bučar (26. min)