Naša članska ekipa je v šestem krogu zabeležila še peto zmago v novi sezoni, tokrat so bili fantje boljši od Brežice.

Po uspešnem nastopu v pokalnem tekmovanju (v sredo so premagali Šmartno), je že takoj sledila nova tekma ligaškega tekmovanja. Nasproti nam je stala ekipa Brežic. Ekipa je bila tokrat močnejša za Matevža Corela, ki se je v ekipo vrnil po poškodbi in tako odigral prvo tekmo sezone. Po začnem hitrem vodstvu naših fantov (5:2) so gostje ponovili naš niz in izenačili na 5:5. Varovanci našega trenerja Aleksandra Polaka so nato počasi in zanesljivo večali prednost, ki je do polčasa narasla na tri zadetke (16:13).

V drugem delu so kapetan Simon Stopar in soigralci še naprej držali prednost na varni razliki. Vmes nekajkrat vodili že s petimi zadetki prednosti in takšna prednost je bila še štiri minute pred koncem. Nato pa so gostje, oziroma natančneje Tilen Kovač, dosegli štiri zaporedne zadetke in dvoboj se je končal z rezultatom 31:30.

Tokrat se je za najučinkovitejšega izkazal Matej Košir, ki je zadel sedemkrat, dva (2) manj pa je dosegel Luka Zafran.

Po drugi zmagi v tem tednu, je misli strnil kapetan Simon Stopar: “Po uspešni tekmi v pokalu, smo tudi danes odigrali tekmo z veliko pozitivne energije in veliko želje po dobrem rezultatu. Mislim, da smo zanesljivo prišli do zmage, rezultat smo imeli ves čas pod kontrolo. Smo pa verjetno zaradi prevelike želje po čimboljšem rezultatu, danes naredili kako napako prevec. Gremo novim zmagam naproti!”

Naši fantje so s to zmago še naprej med vodilnimi ekipami, naslednji dvoboj pa bo lokalnega pomena. V soboto, 04.11.2017 ob 20.00, jih namreč čaka lokalni derbi v Grosuplju.

1. B slovenska liga, 6. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Brežice 31:30 (16:13)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 250 gledalcev, sodnika Matija Knez in Mitja Smolko
SVIŠ: Škorc (5 obramb), Struna (2 obrambi), Pekeč; Tekavec 1, Knez 4, Zafran 5, Hrovat 1, Stopar 3, Matej Košir 7, Pirnat, Kutnar 1, Krabonja 2, Corel, Zlatnar, Bučar 2, Matic Košir 4
Brežice: Krivokapič (5 obramb), Supančič (1 obramba), Jagrič (2 obrambi); Mladkovič, Cerjak 3, Deržič 3, J. Tomše 6, M. Tomše 3, Kovač 4, Škoflek, Cigler, Derenda, F. Baznik 6, L. Humek, Mlakar 4, Cerjak 1,
Sedemmetrovke: SVIŠ 3 (4); Brežice 2 (3)
Izključitve: SVIŠ 12 min; Brežice 8 min