Naša članska ekipa je odigrala tekmo sedmega kroga 1.B rokometne lige, kjer jih je čakal lokalni večni derbi z ekipo Grosuplja.

Kapetan Simon Stopar in soigralci so bili tudi tokrat odločeni osvojiti novi dve točki, a jim proti vztrajnim Grosupeljčanom, pred odličnim vzdušjem v dvorani Brinje, to ni uspelo. Začetna prva postava, v obrambni postavitvi 5:1 z vratarjem Škorcem na čelu, je odlično začela in takoj povedla s 1:4. V 11. minuti je semafor še kazal rezultat 4:7 v našo korist, nato pa so domačini naše zaustavili in v naslednjih minutah zaostanek zmanjšali ter pet minut pred koncem tudi drugič na tekmi (prvič z 1:0) povedli. Slab zaključek prvega dela je terjal svoje in varovanci naših nekdanjih trenerjev Gorazda Potočnika in Miloša Aksentijeviča so polčas dobili z 13:11.

V drugem delu tekme ponovno odličen začetek naših fantov, ki so naredili delni izid 8:2 in v 4. minuti tako vodili z 19:15. Prednost je varovancev trenerja Aleksandra Polaka deset minut pred koncem še znašala varnih 5 zadetkov (24:19), nato pa je sledil padec koncentracije naših fantov in domačini so se približali na samo zadetek zaostanka (25:26). Sledile so izredno napete štiri minute srečanja, domačini so pol minute pred koncem izenačili na 28:28, naši pa so si v zadnjih sekundah priborili sedemmetrovko za zmago. Žal je Luka Zafran ni uspel realizirati in ekipi sta se razšli neodločeno (28:28).

Pri naših se je tokrat strelsko najbolj izkazal Luka Zafran, ki je dosegel osem zadetkov, enega manj (7) pa je dosegel Timotej Knez. Pri naših nasprotnikih pa so trije zadeli po šestkrat (Kastelic, Zakotnik in Grum).

Jaka Ferkulj, vodja moštva, je po tekmi o razlogih za izgubo točke, povedal: “Tekmo smo dobro odprli, vodili smo že za štiri oziroma pet zadetkov, nato pa žal nismo izkoristili kar nekaj priložnosti, da bi povedli še z višjo razliko ter s tem odločili tekmo. To je vendarle lokalni večni derbi, vesel sem, da je bila dvorana polna, kjer so gledalci lahko videli dobro tekmo. Grosuplje me je pozitivno presenetilo, čestitam jim za osvojeno točko. Mi moramo sedaj to točko iskati drugje, čaka nas še ogromno tekem, saj je sezona še dolga.”

Naslednji dvoboj, kjer bodo naši lovili polni točkovni izkupiček, bo v soboto (11.11.2017), ko v našo dvorano (ob 19.00) prihaja ekipa Izole. Slednja je v tem krogu doma premagala tretje uvrščeno ekipo Drave iz Ptuja, zato nas čaka izredno napeto srečanje.

1. B slovenska liga, 7. krog
RK Grosuplje : RK SVIŠ Ivančna Gorica 28:28 (13:11)
Grosuplje, športna dvorana Brinje, 200 gledalcev, sodnici Helena Crnojevič in Emina Kostecki-Radić
Grosuplje: Mišigoj (5 obramb), Vencelj (14 obramb); Grum 6, Kitak, Rede, Jelenovič, Kokot, Ferkulj 1, Kastelic 6, Brezec, Slemenjak 4, Harbaš 2, Petek 3, Muhič, Zakotnik 6,
SVIŠ: Škorc (17 obramb), Podržaj, Pekeč; Tekavec, Knez 7, Zafran 8, Hrovat 1, Stopar 5, Matej Košir 3, Pirnat, Krabonja 1, Corel, Zlatnar, Šemrov, Matic Košir 3, D. Košir
Sedemmetrovke: Grosuplje 4 (6); SVIŠ 4 (7)
Izključitve: Grosuplje 12 min; SVIŠ 12 min
Rdeči karton: Jure Ferkulj in Edis Harbaš (oba Grosuplje); Nik Pirnat (SVIŠ)