Nov derbi 1. B lige in nova zmaga. Tako bi lahko na kratko opisali tekmo 11. kroga 1.B rokometne lige v gosteh proti ekipi RK Dol TKI Hrastnik.

Naša članska ekipa je tokrat gostovala pri Dolanih, kjer so se pomerili proti tretje uvrščeni ekipi 1.B lige. Kapetan Simon Stopar in soigralci so, kljub odsotnosti pomembnega člena ekipe Mateja Koširja (poškodba) in še pod vplivom sredine pokalne tekme (in odličnega vzdušja) vodili (razen začetnega vodstva z 1:0 Dolanov) vse do 15. minute (ves čas za zadetek ali dva). Takrat so Dolani izid poravnali na 6:6 ter nato z dvema zaporednima zadetkoma povedli z 8:6. Nato pa je na sceno v dvorani Dolanka stopila naša ekipa in z delnim izidom 1:7 preobrnila rezultat in povedla z 9:13. Do polčasa prvega dela pa sta nato ekipi skupaj dosegli še tri zadetke in polčas se je končal z rezultatom 11:14.

V drugem polčasu so domačini naše ujeli na 15:15 in sledila je izenačena igra v dvorani Dolanka. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu za zadetek ali dva in vse je kazalo, da bodo gledalci v dvorani videli izredno napet zaključek za osvojitev novih točk ene ali druge ekipe. A je bilo od 51. minute naprej vse drugače. Takrat so domačini dosegli svoj predzadnji zadetek na tekmi (za vodstvo z 24:23 v njihovo korist), naši fantje pa so še naprej dosegali zadetke. S šestimi zadetki (in samo enem prejetem) so dvoboj dobili z rezultatom 25:29.

Tako so še naprej vodilna ekipa 1.B lige in še enkrat več pokazali, kljub težavam s poškodbami, da so trenutno v odlični formi. Danes najučinkovitejši, ki je “v svoj žep pospravil” osem (8) zadetkov, je bil kapetan Simon Stopar, zadetek manj (7) pa je dosegel  mlado levo krilo Jakob Hrovat.

Po tekmi je misli tokrat strnil vratar Domen Škorc: “Sigurno je bila želja naše ekipe velika oz. večja, vedeli smo da ob porazu pademo iz prvega mesta, ki pa je nas prvotni cilj. To tekmo sicer vratarji nismo bili na nivoju katerega bi si sami želeli ampak je ostali del ekipe opravil dobro delo in nam prislužil zmago.”

Naslednji dvoboj bo domača tekma naše ekipe in ekipe Krim-Olimpije iz Ljubljane. Dvoboj bo v dvorani OŠ Stična v soboto, 09.12.2017 ob 19.00.

1. B slovenska liga, 11. krog
RK Dol TKI Hrastnik – RK SVIŠ Ivančna Gorica 25:29 (11:14)
Dol pri Hrastniku, Dvorana Dolanka, 200 gledalcev, sodnika Mitja Smolko in Matija Knez
DOL: Seme (13 obramb), Kos; Brilej 4, Klepej 7, Ajdari 4, Moljk, Zobarič, Pintar 1, Gospodarič 2, Blagotinšek, Grušovnik 1,  Ramič 2, Ribič, Jakopič 1, Simončič 3, Krhlanko
SVIŠ:
 Škorc (6 obramb), Pekeč (4 obrambe), Struna; Tekavec 4, Zafran 4,  Tekavčič, Hrovat 7, Stopar 8, Pirnat 1, Šemrov, Krabonja, Kutnar 3, Zlatnar 1, Matic Košir, D. Košir 1
Sedemmetrovke: Dol 0 (1) SVIŠ 1 (1)
Izključitve:  Dol 4 min; SVIŠ 6 min