Naša članska ekipa je to soboto odigrala zadnjo domačo tekmo v letu 2017, ki jo je kronala z zmago nad ekipo Krim-Olimpije. S to zmago smo tudi uradno postali jesenski prvaki 1.B lige.

Naši zasledovalci, ekipa ŠD Škofljice, so namreč zabeležili poraz na gostovanju v Radečah, kar nam je prineslo prednost treh točk pred zadnjim krogom v tem letu. Ampak vrnimo se k današnji tekmi, kjer smo gostili ekipo Krim-Olimpije. Začetek tekme je res pripadel našim, ki so hitro prešli v vodstvo s 5:1, a se “mulci iz Galjevice” niso predali in izid hitro poravnali na 6:6. Sledila je napeta in izenačena igra, ter menjavanje v vodstvu (najprej naši z 11:9 ter nato gostje z 11:12) ene ali druge ekipe. Zaključek prvega dela pa je pripadel gostom, ki so polčas tako dobili z 13:14.

V prvih minutah drugega dela današnjega srečanja smo videli odlično učinkovito igro kapetana Simona Stoparja in mladega Jakoba Hrovata, ki sta s petimi zaporednimi zadetki naše popeljala do vodstva s 18:15. Odlične minute cele ekipe so prinesel povečanje vodstva na kar 26:18. Ko je 5 minut pred koncem Luka Zafran zadel za vodstvo z 27:20, je bila naša zmaga že potrjena. Gostje so sicer zaostanek znižali in konec tekme pričakali z porazom 28:25.

Naši fantje so s to zmago tako postali jesenski prvaki 1.B lige, naslednji vikend pa jih čaka gostovanje pri Dravi iz Ptuja.

Prva strelca sta bila danes ponovno odlična Simon Stopar in Jakob Hrovat, ki sta zadela vsak po osemkrat. Pri nasprotnikih je sta največkrat (petkrat) zadela Kljun in Bajc.

1. B slovenska liga, 12. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Krim-Olimpija 28:25 (14:13)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 150 gledalcev, sodnika Tomaž Kržan in Matic Romih
SVIŠ:
 Škorc (14 obramb), Pekeč, Struna (1 obramba); Tekavec 3, Zafran 2,  Tekavčič, Hrovat 8, Stopar 8, Matej Košir, Pirnat 2, Šemrov, Krabonja, Kutnar 1, Zlatnar, Matic Košir 4, D. Košir
Krim-Olimpija: Pikovnik (5 obramb), Hvala Stojanovič (3 obrambe), Rebevšek; Lukman, Jaklič, Miličevič 3, Bajc 5, Arih 1, Leskovar 4, Kljun 5, Žabjek 4, Grbič 2, Kolmančič 1, Pintar, Marojevič
Sedemmetrovke: SVIŠ 4 (6), Krim-Olimpija 3 (6)
Izključitve: SVIŠ 10 min, Krim-Olimpija 10 min