Za našo člansko ekipo je odigrana prva prijateljska tekma v letu 2018, saj so se pomerili proti sosedom iz Grosuplja in zmagali s sedmimi goli razlike.

Ekipi sta dvoboj pričeli enakovredno, in sicer z rahlo prednostjo naših fantov, ki so nato iz minute v minuto višali razliko. Polčas so tako dobili z rezultatom 16:10. Po odmoru so naši sicer še povečali prednost na osem zadetkov prednosti (18:10), a so gostje znižali zaostanek na pet zadetkov. Kapetan Simon Stopar in soigralci so nato do konca tekme držali varno prednost petih oziroma šestih zadetkov, na koncu pa dvoboj dobili z rezultatom 33:27.

Naslednja prijateljska tekma naših fantov bo prihodnji teden (v petek), ko se bodo doma pomerili proti ekipi KRIM-Olimpije.

Prva prijateljska tekma
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Grosuplje 33:26 (16:10)
Strelci za SVIŠ: Tekavec 5, Hrovat in Matic Košir po 4, Bučar 3, Knez in Krabonja, Ja. Ferkulj, Bregar, D. Košir in Knez po 2, Stopar, Kutnar, Šemrov, Zlatnar, Tekavčič, Erak in Kastaneto po 1
Strelci za Grosulje: Slemenjak 8, Grum 4, Rede in Kitak po 3, Ju. Ferkulj, Brezec in Zakotnik po 2, Harbaš in Mušič po 1

Razpored prijateljskih tekem do začetka sezone:
19.01.2018 RK Krim Olimpija (doma)
24.01.2018 RK Trimo Trebnje (doma)
26.01.2018 Turnir v Škofji Loki (2 tekmi)

Prva tekma tekmovalnega značaja bo v soboto, 03.02.2018, ko naši fantje odhajajo v goste k ekipi Črnomlja. Le vikend zatem (10.02.2018= jih čaka še eno gostovanje, in sicer pri ekipi Krškega. Prva domača tekma 1.B lige v letu 2018 pa bo v soboto, 17.02.2018, in sicer proti ekipi Škerjanc Jadran-Hrpelje Kozina.