Naša članska ekipa je odigrala zadnjo domačo prijateljsko tekmo pred pričetkom nadaljevanje sezone 1.B rokometne lige. Tokrat smo gostili prvoligaša iz Trebnjega.

Fantje imajo za sabo že tri tedne priprav, pred njimi pa je le še prijateljski turnir v Škofji Loki. Tokrat pa so se na zadnji domači tekmi dostojno upirali prvoligašu iz Trebnjega. Varovanci našega trenerja Aleksandra Polaka so hitro povedli z 3:0 in tako presenetili goste. Slednji so se prebudili in takoj izenačili na 4:4. Naši fantje so nato še nekaj minut vodili, nato pa so gostje prevzeli pobudo, povedli in polčas dobili z 14:16.

Trebanjci so to prednost v drugem polčasu zadrževali, nekajkrat povedli z večjo razliko, naši pa se nekajkrat tudi približali na zadetek zaostanka. Gostje so na koncu le zadržali prednost in zmagali z 33:35.

Tretja prijateljska tekma
RK SVIŠ Ivančna Gorica –  RK Trimo Trebnje 33:35 (14:16)
Strelci za SVIŠ: Tekavec 7, Zafran 4, Knez 1, Stopar 2, Matic Košir 6, Erak 2, Krabonja 2, Bučar 3, Pirnat 1, Zlatnar 5, Kutnar, Šermov, Pekeč, Škorc, Podržaj
Strelci za Trimo: Cvetko 4, Florjančič 2, Hasič 1, Skol 2, Mat. Kotar 5, Sikošek 7, Mar. Kotar 2, Udovič 4, Sašek 1, Pernovšek 1,  Ratajec 6

Naše fante v petek čaka še prijateljski turnir v Škofji Loki, in sicer na v spomin na dolgoletnega predanega in prezgodaj preminulega rokometnega delavca Jožeta Galofa, ki se bo odvijal dne 26.1.2018 od 16.30 do 21. ure v Športni dvorani na Trati.

Razpored tekem:
16.30 RK SVIŠ Ivančna Gorica : RD Urbanscape Loka
18.00 SC Ferlach : RK SVIŠ Ivančna Gorica
19.30 RD Urbanscape Loka : SC Ferlach

Pretekle prijateljske tekme
Druga prijateljska tekma

RK SVIŠ Ivančna Gorica –  RK KRIM-OLIMPIJA 36:34 (15:14)
Strelci za SVIŠ: Tekavec 5, Hrovat in Matic Košir po 4, Bučar 3, Knez in Krabonja, Ja. Ferkulj, Bregar, D. Košir in Knez po 2, Stopar, Kutnar, Šemrov, Zlatnar, Tekavčič, Erak in Kastaneto po 1

Prva prijateljska tekma
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Grosuplje 33:26 (16:10)
Strelci za SVIŠ: Tekavec 4, Knez 6, Zafran 3, Košir Matic 4, Bučar 3, Krabonja 2, Erak 4, Ferkulj 6, Šemrov 1, Kutnar 1, Zlatnar 2

Razpored prijateljskih tekem do začetka sezone:
26.01.2018 Turnir v Škofji Loki (2 tekmi)

Prva tekma tekmovalnega značaja bo v soboto, 03.02.2018, ko naši fantje odhajajo v goste k ekipi Črnomlja. Le vikend zatem (10.02.2018= jih čaka še eno gostovanje, in sicer pri ekipi Krškega. Prva domača tekma 1.B lige v letu 2018 pa bo v soboto, 17.02.2018, in sicer proti ekipi Škerjanc Jadran-Hrpelje Kozina.