Našo člansko ekipo, ki jo vodi trener Aleksander Polak, je zadnji petek v prvem mesecu koledarskega leta 2018 čakal turnir v Škofji Loki, kjer je potekal 1. memorial Jožeta Galofa.

Turnir, ki je za naše fante pomenil generalko pred pričetkom nadaljevanja sezone 1.B lige, so se udeležili tudi domačini, rokometaši RD Urbanscape Loke, ter avstrijski gostje iz SC Ferlacha.

Žreb je določil, da se bosta prva na turnirju domača ekipa ter naši fantje. Kapetan Simon Stopar so sicer odlično odprli dvoboj in takoj povedli z 0:2. Domačini so izenačili in ekipi sta naslednjih nekaj minut igrali “gol za gol”. Nato so domačini prvič povedli z dvema zadetkoma prednosti (7:5). Ločani, sicer tretje uvrščena ekipa 1. lige NLB, so nato pokazali razliko v kakovosti in prednost počasi višali. Polčas so domačini dobili z rezultatom 15:11, v drugem delu še malce dodali in srečanje dobili z rezultatom 29:22.

Prva tekma:
RD Urbanscape Loka – RK SVIŠ Ivančna Gorica 29:22 (15:11)
Strelci za SVIŠ: Stopar 9, Tekavec, Knez in Matic Košir po 3, Pirnat 2, Zlatnar in Erak po 1

Naše fantje je takoj po tekmi že čakal nov dvoboj, in sicer proti avstrijski ekipi SC Ferlach, kjer njihov dres nosi kar nekaj slovenskih rokometašev. Tudi tokrat so naši fantje zbrano krenili v srečanje in avstrijske rokometaše povsem onemogočili. Tako je po nekaj minutah igre rezultat na semaforju kazal 7:1 v našo korist. Gostje so se le zbrali in s tremi zaporednimi zadetki znižali zaostanek. Nato so vztrajno lovili naše fante in se do polčasa približali na samo zadetek zaostanka (11:10). V drugem polčasu pa so naši ponovno pokazali premoč in na sredini drugega dela povedli s petimi zadetki prednosti (20:15). Prav takšna razlike pa je bila tudi po zadnjem sodnikovem žvižgu, tako da so naši fantje dobili tekmo z rezultatom 23:18.

Druga tekma
RK SVIŠ Ivančna Gorica – SC Ferlach (AVT) 23:18 (11:10)
Strelci za SVIŠ: Stopar 7, Knez in Tekavec po 3, Krabonja, Tekavčič in Matic Košir po 2, Zafran, Bučar, Hrovat in Kastaneto po 1

Na tretjem srečanju turnirja pa so domačini Ločani premagali igralce Ferlacha, kar je pomenilo, da so naši fantje osvojili drugo mesto na 1. memorialu Jožeta Galofa.

Tretja tekma
RD Urbanscape Loka – RK SVIŠ Ivančna Gorica

Končni vrstni red turnirja:
1. RD Urbanscape Loka
2. RK SVIŠ Ivančna Gorica
3. SC Ferlach

Prva tekma tekmovalnega značaja bo v soboto, 03.02.2018, ko naši fantje odhajajo v goste k ekipi Črnomlja. Le vikend zatem (10.02.2018= jih čaka še eno gostovanje, in sicer pri ekipi Krškega. Prva domača tekma 1.B lige v letu 2018 pa bo v soboto, 17.02.2018, in sicer proti ekipi Škerjanc Jadran-Hrpelje Kozina.