Naša članska ekipa je odigrala še drugo zaporedno gostujočo tekmo spomladanskega dela 1.B rokometne lige. Iz Krškega se vrača z zmago in z novim parom točk.

Dvoboj je ponudil hitro vodstvo naših fantov z 0:1 in 1:2, nato pa so nadzor za nekaj minut prevzeli domačini in povedli. Varovanci trenerja Aleksandra Polaka se niso pustili zmesti in v 11. minuti izenačili na 6:6. Nato je sledilo naše tretje vodstvo na tekmi, ki ga do konca polčasa niso izpustili iz rok. Najvišja prednost je znašala pet zadetkov, s takšno razliko pa so naši zasluženo odšli na odmor (13:18). Odlično se je v prvem polčasu izkazal, poleg ostalih seveda, tudi vratar Domen Škorc (7 obramb).

Fantje v začetnih minutah drugega polčasa niso spustili tempa in prednost po 10. minutah povečali na osem zadetkov (15:23). Domačini so petnajst minut pred koncem sicer znižali zaostanek nazaj na pet zadetkov (18:23). Deset minut pred koncem so nato znižali na štiri zadetke zaostanka (24:28), kar je prisililo trenerja Aleksandra Polaka, da je vzel minuto odmora. Fantje je to za nekaj minut zbudilo in ponovno so povedli s petimi zadetki prednosti. A se domačini niso predali, znižali so našo prednost na minus 3 (28:31). Polak je tri minute pred koncem ponovno ukrepal z minuto odmora, da bi fante umiril za končnico. Vseeno je bila prednost, pridobljena tekom srečanja, dovolj velika, da so jo fantje obdržali in zmagali. Dvoboj smo dobili z rezultatom 29:31 in jim tako vrnili za poraz v zadnjem krogu lanske sezone.

Prvi strelec naših zmagovalcev je bil danes odličen organizator igre Matic Košir, ki je nasprotne vratarje premagal osemkrat (8), po pet (5) zadetkov pa so prispevali kapetan Simon Stopar, Slavko Erak in Luka Zafran. Izkazal pa se je tudi vratar Domen Škorc, ki je na tekmi zbral 14 obramb.

Po dveh zaporednih gostovanjih, se naši fantje v soboto vračajo s svojo dvorano. Zato vabljeni vsi ljubitelji rokometa, da v soboto, 17.02.2018 ob 19.00 napolnimo dvorano proti ekipi RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina.

Kapetan Simon Stopar je po tekmi strnil misli in o poteku dvoboja povedal: “Zaslužena zmaga. Celotno tekmo smo odigrali na dovolj visokem nivoju, da tudi malo slabših zadnjih nekaj minut ne more pokvariti veselja po, za nas zelo pomembni, tekmi. Veseli me, da smo bili kot ekipa razigrani, vseeno pa bi pohvalil našega vratarja Domna in trenerja za dobro pripravo na tekmo ter njegov pravočasen prihod na avtobus,” ter tako znova potrdil odlično vzdušje v ekipi.

1. B slovenska liga, 15. krog
RK Krško – RK SVIŠ Ivančna Gorica 29:31 (13:18)
Krško, Športna dvorana Šolskega centra Krško, 200 gledalcev, sodnika Dominik Majer in Boštjan Žitnik
Krško: Škalički (11 obramb), Hajduk, Vodeb; Zorič 4, Romih 1, Dular, Škafar 3, Sobotič 6, Kastelic 1, Novak 3, Denič 3, Glaser, Vovk 2, Glogovšek, Kodrič 6
SVIŠ:
 Škorc (14 obramb), Pekeč; Tekavec 1, Knez, Zafran 5, Hrovat 1, Stopar, 5 Matej Košir 3, Pirnat, Kutnar 1, Krabonja 1, Zlatnar, Erak 5,  Bučar, Matic Košir 8, Ferkulj 1
Sedemmetrovke: Krško 1 (2); SVIŠ 3 (3)
Izključitve: Krško 0 min; SVIŠ 4 min