Tretja tekma in prva domača tekma v letu 2018 ter tretja zaporedna zmaga. Tokrat smo premagali ekipo RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina.

Primorci, novinci v letošnji sezoni, ki jih vodi naš nekdanji igralec Roman Šimon, so se dobro pripravili na našo ekipo. Vse od začetka so našim fantom ves čas “dihali za ovratnik” tako da se nikakor nismo mogli odlepiti za več kot dva zadetka. Po nekaj slabih minutah, so gostje zaostanek 7:5 preobrnili v prednost z 8:9 in edinkrat na tekmi tudi vodili. Vseeno se naši rokometaši niso pustili zmesti in polčas dobili z rezultatom 12:11.

V drugem polčasu pa povsem druga ekipa SVIŠa. Fantje so od prve minute povsem nadigrali goste, s tremi zaporednimi zadetki prednost povečali na 15:11. Gostom so v prvih 12. minutah drugega dela dopustili samo pet zadetkov, sami pa so jih dosegli 12. V tem času sta blestela Nejc Krabonja in Jakob Hrovat, ki sta skupaj dosegla 9 zadetkov (od 12 ekipnih). Tako je prednost za zadnjih 15 minut dvoboja znašala osem zadetkov (25:17). Trener Aleksander Polak je v zadnjih minutah priložnost ponudil še preostalim fantom, ki so srečanje pripeljali do konca z rezultatom (in zmago) 32:25.

Fantje so si tako priigrali novo zmago (in nov par točk) za nadaljevanje prvenstva, kjer se sedaj začne boj za prvo ligo. Prvi strelec naše ekipe je bil tokrat Nejc Krabonja, ki je zadel šestkrat. Zadetek manj (5) pa je dosegel Jakob Hrovat. Pohvaliti pa velja tudi vratarja Domna Škorca, ki je zbral 15 obramb.

Nejc Krabonja, ki je danes odlično izkoristil svoje minute, je po tekmi o razlogih za odličen drugi polčas povedal: “V drugem delu tekme smo popravili realizacijo in obrambo, iz katere smo nato posledično dosegali lahke gole, ki so na koncu tehtnico prevesili na našo stran.”

V 17. krogu čaka naše fante nova pot, saj se ta petek, 23.02.2018 podajajo na gostovanje k ekipi Radeče Papir Nova.  Tekma se bo pričela ob 19.00.

1. B slovenska liga, 16. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina 32:25 (12:11)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 200 gledalcev, sodnika Miha Satler in Žan Pukšič
SVIŠ: Škorc (15 obramb), Pekeč (1 obramba), Podržaj; Tekavec 4, Knez 1, Zafran 1, Hrovat 5, Stopar 3 Matej Košir 1, Pirnat 1, Krabonja 6, Zlatnar 2, Erak 1,  Bučar 2, Matic Košir 3, Ferkulj 1
Jadran: Ponikvar (8 obramb), Kastelic (1 obramba); P. Poles 1, Koren, J. Poles 4, Makivič 8, Hrvatin 5, Babuder, Stančič, Makuc 1, Dobrila 3. Sluga, Gašperšič 3

14. RK GROSUPLJE 15 3 3 9 424 : 464 (0:0) 9 (0) 0

Sponzor tekme je bil Dnevni bar Glorija, kavarna v središču Ivančne Gorice, kjer vas s prijazno postrežbo in z nasmehom pospremijo v nov dan.

(Skupno 190 obiskov, današnjih obiskov 1)