Ta petek je naša članska ekipa odigrala tekmo sedemnajstega kroga in na svoj račun dodali še štirinajsto zmago v 1.B rokometni ligi.

Fantje so tokrat namesto klasičnega sobotnega termina “žrtvovali” svoj prosti čas v petek zvečer, saj je bil dvoboj proti Radečam prestavljen na petek. Kapetan Simon Stopar in soigralci so na tekmi hitro pokazali kdo je favorit srečanja. Domačini so stik z nami držali prvo četrtino tekme, ko so  v 16. minuti še zadnjih zaostajali samo za zadetek. Nato je “na sceno” stopila trojka Zafran-Erak-Stopar, ki je s petim zadetki spremenila potek tekme. Nato sta “žebelj v krsto” domačinov zabila še Ferkulj in Knez in tako smo minuto pred koncem vodili s kar sedmimi zadetki prednosti (9:16). Polčas smo nato dobili z rezultatom 11:18.

V začetku drugega polčasa sta svoje zadetke dodala še Stopar in Košir in prednost povišala na dvomestno razliko (11:21). Prednost je bila pred zaključkom srečanja dovolj velika, da je trener Aleksander Polak priložnost ponudil vsem ostalim igralcem. Tako so se do konca dvoboj med strelce vpisali prav vsi igralci (razen vratarjev) in tako z večanjem razlike pokazali, da imamo v letošnji ekipi dolgo klop. Konec tekme smo pričakali z rezultatom 22:42.

Prvi strelec je bil tokrat kapetan Simon Stopar, ki je zadel sedemkrat, pet zadetkov pa je dosegel Matej Košir. Pri domačinih je petkrat zadel Rok Ivančič.

Po štirinajsti zmagi, in dvanajsti tekmi brez poraza, lepo vabljeni naslednjo soboto, 3. marca 2018 ob 19.00, ko v naši dvorani OŠ Stična, gostimo lanskoletne prvoligaše RK Slovenj Gradec 2011. Slednji so nam v letošnji sezoni edini prizadejali poraz.

1.B rokometna liga, 17. krog
RK Radeče Papir Nova – RK SVIŠ Ivančna Gorica 22:42(11:18)
Radeče, Športna dvorana Radeče, 100 gledalcev, sodnika Tomaž Kržan in Matic Romih
Radeče: Klinar, Zupančič, Čajko; Stegne 3, Hrovat 2, Koritnik 3, Sivka 1, Knez 1, Gnidovec 2, Ločičnik, Ivančič 5, Potisek, Zupanc 1, Starina, Žveglič, Ernestl 4