Končana je tekma 18. kroga 1.B rokometne lige, kjer so naši fantje, pred polno dvorano OŠ Stična, z visoko zmago vrnili rokometašem Slovenj Gradca 2011 za edini poraz v letošnji sezoni.

Prve štiri minute današnjega dvoboja so sicer pripadle Korošcem, ki jih vodi pomočnik selektorja slovenske rokometne reprezentance Uroš Šerbec. A to je bilo danes tudi vse od gostov. Prve strelca naše ekipe v tej sezoni Simon Stopar (102 zadetka na 18. tekmah) in Jakob Hrovat (77 zadetkov na 18. tekmah) sta zaostanek 1:2 spremenila v vodstvo z 4:2. Vse od takrat pa so bile niti igre v naših rokah. Gostje so sicer v 15. minuti  še uspeli približati na zadetek zaostanka (9:8), a so jim naši z delnim izidom 6:0 uničili vse upe. Prednost so varovanci trenerja Aleksandra Polaka do konca polčasa spravili na visokih 19:10.

V drugem polčasu je polna dvorana videla hitro in domiselno igro ter odlične obrambe našega vratarja Domna Škorca (skupaj 16 obramb). Prednost se je tako iz minute v minuto višala. Fantje so bili poletno razigrani, dosegali zanesljive zadetke in tako pokazali da so resen kandidat za prvaka lige ter napredovanje v 1. NLB ligo. Konec srečanja sta ekipi, in številni gledalci na nogah, pričakali z rezultatom 38:25.

Naši fantje so tako s petnajsto zmago (in porazom Škofljice) najbližjim zasledovalcem pobegnili na varnih pet točk, kar pa seveda ne pomeni počitka. Fante do konca sezone čaka še napornih osem tekem in nabiranja zmag/točk.

Prvi strelec naše ekipe je bil kapetan Simon Stopar, ki je dosegel 7 zadetkov in tako kot prvi prešel mejo 100ih zadetkov v tej sezoni. Pet zadetkov pa je dosegel Matej Košir. Pri gostih je največkrat (5) zadel Žiga Lesjak.

Naslednja tekma naše članske ekipe bo v soboto, 10.marca 2018 ob 19.30, ko se podajajo na gostovanje k ekipi Brežic.

Simon Stopar, danes ponovno vrhunski kapetan, je bil po tekmi navdušen nad predstavo svoje ekipe in obiskom navijačev“Danes je za nami odlična tekma, bili smo od prve minute pravi, saj smo želeli pokazati da je bil poraz v Slovenj Gradcu zgolj slab dan oziroma manjši spodrsljaj. Od tiste tekme smo zelo napredovali. Današnja zmaga je bila odraz dobrega dela na treningih, vzdušja v ekipi in tudi v klubu. To so danes pokazali tudi naši navijači, za kar se jim zahvaljujem za obisk.”

1. B slovenska liga, 18. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Slovenj Gradec 2011 38:25 (16:10)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 350 gledalcev, sodnika Bojan Brecelj in Dušan Deržek
SVIŠ: Škorc (16 obramb), Pekeč (1 obramba), Podržaj; Tekavec 3, Knez 3, Zafran 2, Hrovat 4, Stopar 7 Matej Košir 5, Pirnat 1, Krabonja 3, Zlatnar 1, Erak 1,  Bučar 3, Matic Košir 4, Ferkulj 1
Slovenj Gradec: Turinski (5 obramb), Glasenčnik (2 obrambi); Orter 3, Gorenjak 2, Bulovič 2, Banfro 2. Grobelnik 3, Podstenšek, Lesjak 5, Pajt 4, Cvetko 3, Poklič, Kresnik, Yankovskyy 1, Drobež
Sedemmetrovke: SVIŠ 2 (2); Slovenj Gradec 2 (3)

14. RK GROSUPLJE 17 3 3 11 469 : 523 (0:0) 9 (0) 0

Sponzor tekme je podjetje Livmark d.o.o. iz Stične, ki se ukvarja s proizvodnjo izdelkov iz cinkovih litin.

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)