Naša članska ekipa je odigrala tekmo 19. kroga 1.B rokometne lige, in sicer v gosteh pri ekipi Brežic. Fantje so zmagali in tako prekinili “urok” zmag v Brežicah.

Naš klub v Brežicah ni zmagal že kar nekaj sezon, in letos je, glede na stanje na lestvici, trenutno formo in vzdušje v ekipi, bil tudi čas, da se to zgodi. In se je. Fantje so takoj pokazali, česa so bili željni na tej tekmi, in sicer s hitrim vodstvom 1:3. Domačini so jih ujeli in izenačili na 4:4. Nato pa se je zgodil ključen trenutek na tekmi, ko je naveza Simon Stopar-Jakob Hrovat petkrat zapored zatresla mrežo domačinov in povedla z 4:9. S tem so si naši fantje priigrali zanesljivo in pomembno prednost. Ekipi sta na polčas odšli z rezultatom 10:17 v našo korist.

Domačini so z začetnim naletom v drugem polčasu poskušali naše ujeti in rezultat znižali na 14:18. Naši so ponovno igrali potrpežljivo in zanesljivo, med 41. in 46. minuto pa prednost povečali na visokih devet zadetkov prednosti (17:26). Kapetan Simon Stopar in soigralci so do konca tekme visoko prednost brez težav zadržali in zmagali z 24:32.

Tako so še na 14. tekmi zapored brez poraza in zanesljivo na vrhu lestvice.

Na tekmi je bil izredno učinkovit Simon Stopar, ki je kar 11. zatresel mrežo nasprotnih vratarjev. Pet zadetkov pa je dosegel Jakob Hrovat. Zadetek pa je, poleg obrambam, pripisal tudi vratar Domen Škorc.

Naslednja tekma naših članov bo v soboto, 17. marca 2018 ob 19.00, ko v našo dvorano OŠ Stična prihaja večni rival RK Grosuplje.

1. B slovenska liga, 19. krog
RK Brežice – RK SVIŠ Ivančna Gorica 24:32 (10:17)
Brežice, Športna dvorana Brežice, 60 gledalcev, sodnika Silvo Košir in Peter Kočevar
Brežice: Jagrič, Kozole, Krivokapič; Mladakovič, Cerjak, Deržič 3,  Lipej 4, J. Tomše 6, M. Tomše 3, Stopinšek, Baznik 3, Derenda, Humek 2, Mlakar 1, Cerjak 2, Andlovic
SVIŠ: Škorc 1, Pekeč, Podržaj; Tekavec, Knez 3, Zafran 4, Hrovat 5, Stopar 11, Matej Košir 3, Pirnat, Krabonja 2, Zlatnar, Erak 2,  Bučar, Matic Košir, Ferkulj
Sedemmetrovke: Brežice 3 (4); SVIŠ 5 (5)
Izključitve:  Brežice 6 min; SVIŠ 10 min