Naša članska ekipa je žal doživela drugi letošnji poraz v 1.B slovenski rokometni ligi. Boljši od nas so bili v njihovi dvorani rokometaši Izole.

Da danes nikakor ni naš dan, je kazal že začetek tekme, ko so domačini povedli s 6:1. Naši so se nato le zbudili in postopoma nižali rezultat. Po rezultatu 7:5 je na sceno stopil domači igralec (in prvi strelec tekme) Urh Poberaj s tremi zaporednimi zadetki.  Po rezultatu 10:5 za domače so naši z delnim izidom 1:5  rezultat znižali na 11:10, kar je bil tudi rezultat polčasa.

Po začetnem zadetku naših v drugem polčasu in s tem drugem izenačenjem na tekmi, so se domačini ponovno odlepili, naprej na 18:15 ter nato še na 21:17- Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so se ponovno zbrali in znižali zaostanek na 21:20. Sledila je napeta končnica, kjer so gledalci zadnji zadetek videli v 57. minuti ko je za 23:22 zadel domači igralec Čolić. V napetih zadnjih minutah naši niso uspeli zadeti in tako zabeležili šele drugi poraz v tej sezoni.

Kljub temu velja naše fante pohvaliti za borbenost, saj so domačine ves čas lovili in s tem izgubili ogromno energije za zaključek tekme. Prvi strelec naše ekipe je bil kapetan Simon Stopar (10 golov), za njim pa je s tremi zadetki pristal Matic Košir. Pri domačinih je bil najbolj razpoložen Urh Jakob Poberaj (12 zadetkov).

Našo ekipo sedaj čaka najpomembnejša tekma sezone, in sicer derbi vodilnih ekip! Dvoboj proti ekipi Škofljice bo v soboto, 7. aprila 2018, s pričetkom ob 19.00. Seveda v naši dvorani OŠ Stična.

1. B slovenska liga, 21. krog
RD Butan plin Izola  – RK SVIŠ Ivančna Gorica 23:22 (13:13
Izola, športna dvorana Kraška, 250 gledalcev sodnika Dušan Deržek in Bojan Brecelj
Izola: Logar (14 obramb), Gregorič (8 obramb); Jurič 2, Mičovič, Smej, Božič 2, Beganovič, Zorić-Stepančič 1, Žgavec, Vukovič 3, Peharc, Poberaj 12, König, Čolić 2, Madžarevič 1, Milunovič,
SVIŠ: Škorc (21 obramb), Pekeč, Podržaj; Tekavec, Knez 2, Zafran, Hrovat 2, Stopar 10, Matej Košir, Pirnat 2, Krabonja 1, Erak 2, Bučar, Matic Košir 3, Ferkulj
Sedemmetrovke: Izola 4 (5) ; SVIŠ 6 (9)
Izključitve:  Izola 8 min ; SVIŠ 6 min