Zaključen je še tretji zaporedni derbi v naši domači dvorani OŠ Stična, kjer pa se tokrat ni odvilo po naših željah. Ponovno lepo polna dvorana tokrat ni videla nove zmage, saj so bili rokometaši RK DOL Tki Hrastnik boljši.

Stanje na lestvici je napovedovalo napet dvoboj in trdo igro za zmago na derbiju vodilnih. Sam začetek je to potrdil in ekipi sta se prvih 15 minut izmenjavali v vodstvu. V drugi četrtini tekme pa so gostje prevzeli pobudo in rezultat 8:7 spremenili v 8:11. Našim nikakor ni uspevalo nič v obrambi, vratarji niso imeli svojega dne in posledica tega je bilo veliko število golov na obeh straneh. Gostje so še naprej narekovali tempo in polčas dobili z 15:18.

Slabši začetek drugega dela je gostom prinesel prvo vodstvo s petimi zadetki prednosti (15:20). Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so v napadu zadevali, glavni je bil kapetan Simon Stopar (skupaj kar 15 golov), a jim žal v obrambi ni uspelo zaustaviti razpoloženih gostov. Dve minuti pred koncem so gostje vodili z 31:35, naši so s tremi zaporednimi zadetki približali (na 34:35) in dvorano dvignili na noge. V zadnjih sekundah nato našim ni uspelo zadeti, gostom pa, in tako so rokometaši Dola kot prva ekipa v tej sezoni naše premagali v naši dvorani. Končni rezultat 35:37 je pomenil, da naše čaka še napet boj v zadnjih dveh krogih za naslov prvaka in uvrstitev v prvo ligo.

Prvi strelec je bil ponovno kapetan Simon Stopar, ki je tokrat “na svoj konto” pospravil kar 15 zadetkov, drugi strelec pa je bil Matej Košir, ki je dosegel 4 zadetke. Pri gostih je 11-krat zadel Klemen Brilej.

Simon Stopar, prvi strelec in kapetan, je po dvoboju o današnji tekmi povedal: “Na tekmeca in tekmo smo se dobro pripravili, imeli smo veliko željo in pričeli smo dovolj agresivno, še posebej v obrambi. Žal danes nismo imeli pomoči vratarjev, nato pa je tudi obramba razpadla. Dol je zasluženo zmagal, nas pa čaka še trda borba v zadnjih dveh tekmah, da si zaslužimo to prvo ligo. Bo težko, ampak bomo dali vse od sebe. Garali smo celo sezono in ne bomo sedaj tega zapravili.”

Naslednji dvoboj naše člane čaka po prvomajskih praznikih, in sicer v soboto 5. maja 2018 ob 19.00. Nasprotnik bo ekipa RK KRIM-OLIMPIJA, dvoboj pa bo v dvorani Galjevica v Ljubljani.

1. B slovenska liga, 24. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Dol TKI Hrastnik 35:37 (15:18)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 400 gledalcev, sodnika Ozren Backovič in Mirko Palackovič
SVIŠ: Škorc (4 obrambe), Pekeč, Podržaj; Tekavec 2, Knez 3, Zafran 3, Hrovat 2, Stopar 15, Matej Košir 4, Pirnat, Krabonja 2, Zlatnar, Erak 3,  Bučar, Matic Košir 1, Ferkulj
Škofljica: Seme 1 (5 obramb), Kos (1 obramba); Brilej 11, Klepej 7, Ajdari 6, Moljk, Pintar 1, Baurheim, Gospodarič, Hribšek 8, Cigler 2, Ramič, Ribič 1, Jakopič, Simončič,

14. RK GROSUPLJE 24 4 3 17 642 : 725 (0:0) 11 (0) 0

Sponzor tekme je bila Alfagraf Tiskarna iz Ivančne Gorice – podjetje, ki v grafični industriji že 20 let nudi nesporno kvaliteto proizvodov in storitev. Nudijo celovit nabor tiskanih medijev od vizitke do knjige.

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)