Prvo soboto v mesecu maju so naši fantje odigrali prvo tekmo po tekmovalnem (prazničnem) premoru, in sicer so gostovali v prestolnici Slovenije pri ekipi KRIM OLIMPIJA.

Pred številnimi našimi navijači, ki so v športni dvorani Galjevica pripravili odlično rokometno vzdušje, so bili naši fantje odločeni, da osvojijo novi dve točki. A zmaga je bila dosežena precej težje kot so fantje pričakovali. Mlada ekipa Krim-Olimpije se je pokazala kot trdoživ nasprotnik. Čeprav so naši fantje odlično začeli in prvi zadetek prejeli šele v 7. minuti (vodstvo naših z 1:3), se Ljubljančani niso zlahka predali.  Večji del prvega polčasa so naši fantje vodili s tremi, štirimi zadetki prednosti, domačim igralcem pa se je videlo, da si želijo zmage (v boju za obstanek v ligi) in so naše z vsemi močmi lovili. V 22. minuti jim je le uspelo prvič na tekmi izenačiti (na 9:9). Naši so v zadnjih minutah strnili vrste v obrambi, v napadu zadevali in si pred drugim delom srečanja priigrali prednost dveh zadetkov (11:13).

Kapetan Simon Stopar in soigralci so po prihodu iz garderob ponovno pričeli odlično in takoj povedli s petimi zadetki prednosti (12:17). Prednost fantje nikakor niso uspeli spraviti na varnejšo razliko, pri domačih pa je vratar Pikovnik zbral nekaj pomembnih obramb in nam s tem ni dovolil večje prednosti. V zadnjih desetih minutah so sledile krizne minute naših, kar so domačini izkoristili in se štiri minute pred koncem (z igralcem več) približali na samo zadetek zaostanka (22:23). Po dveh zadetkih naših, sta sledila še dva zadetka domačih. V zadnjih sekundah tekme pa je domači igralec zgrešil stoodstotno priložnost za izenačenje in naši so zmagali z 24:25.

S tem so naši fantje samo še eno zmago oddaljeni od uvrstitve v prvo slovensko rokometno ligo. Prvi strelec v naših vrstah je bil ponovno Simon Stopar (7 zadetkov), 3 manj (4) pa so dosegli Matic in Matej Košir ter Jakob Hrovat.

Naslednji, letos zadnji, dvoboj bo v soboto, ko v našo dvorano prihaja ekipa Drave iz Ptuja. Naši fantje bodo z zmago postali prvaki 1.B lige in si s tem zagotovili igranje med slovensko rokometno elito v prihodnji sezoni. Dvoboj bo v soboto, 12. maja 2018 oh 19.00 v naši dvorani OŠ Stična.

Aleksander Polak (trener): “Obramba je bila dobra in s tem je pomagala vratarjem, da so dobro branili. V napadu smo načeloma igrali kar smo se zmenili. A je bilo malce preveč napak in zgrešenih strelov. Tekmo bi lahko mirneje pripeljali do konca, imeli smo priložnost (ko smo vodili za 5 zadetkov) da zaključimo. A je nasprotnik spremenil obrambo, mi pa smo na to  odreagirali dosti neizkušeno in smo domačine vrnili v igro. A na koncu se je izšlo kot je bilo potrebno in zmaga je naša. Že sedaj pa vabim vse navijače da se nam v soboto pridružijo. “

Domen Škorc (vratar): “Danes je bila obramba na povsem drugačnem nivoju, in je pripomogla k temu, da smo vratarji lažje pobranili strele nasprotnikov. Tekma je bila napeta do konca, kar je bilo dobro tudi za gledalce. Vesel sem, da so nas navijači podprli v takem številu in nam pomagali do zmage! Veselim se sobotne tekme”

1. B slovenska liga, 25. krog
RK Krim-Olimpija – RK SVIŠ Ivančna Gorica 24:25 (11:13)
Ljubljana, športna dvorana Galjevica, 250 gldalcev, sodnika Branko Pirc in Uroš Murko
KRIM-OLIMPIJA: Pikovnik (8 obramb), Rebevšek, Hvala-Stojanovič; Lukman 2, A. Miličević, Jaklič, U. Miličevič 2, Bajc 2, Arih 2, Leskovar 3, Kljun, Žabjek 3, Petrovič-Vernikov, Grbič, Kolmančič 5, Pintar 5
SVIŠ: Škorc (11 obramb), Pekeč (1 obramba), Podržaj; Tekavec 1, Knez 1, Zafran 2, Hrovat 4, Stopar 7, Matej Košir 4, Pirnat, Krabonja 2, Zlatnar, Erak, Bučar, Matic Košir 4, Ferkulj
Sedemmetrovke: KRIM-OLIMPIJA 3 (5) ; SVIŠ 4 (4)
Izključitve:  KRIM-OLIMPIJA 8 min; SVIŠ 8 min