Sezona 2017/18 se je za našo člansko ekipo zaključila v preteklem vikendu, ko smo dokončno dvignili pokal (video posnetek si lahko ogledaš tukaj) in prejeli medalje za osvojeno prvo mesto v 1.B rokometni ligi.

To pa pomeni, da bomo v prihodnji sezoni igrali med elito – v prvi slovenski rokometni ligi. Naša uprava pa je medtem že zavihala rokave za sezono 2018/19 in pripeljala prvo okrepitev. To je krožni napadalec Blaž Fink, ki je dosedaj nosil dres rokometnega kluba RIKO Ribnica. Fink je v petih sezonah igranja v prvi ligi za Ribnico odigral 162 tekem in dosegel 474 zadetkov, med drugim pa prinaša tudi izkušnje igranja na evropskih prizoriščih (Ribnica je igrala v pokalu EHF).

29-letni Grosupeljčan je v preteklosti nosil drese Grosuplja (domači klub), Krke iz Novega mesta in nazadnje RD Riko Ribnice je z nami podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja. O prestopu v naš klub pa je povedal: “Občutki so prijetni. Gre za neko novo zgodbo, ki jo bomo poizkušali uspešno izpeljati. Za SVIŠ sem se odločil, ker mi je zelo pomembna bližina doma ter tudi to da večinoma fantov poznam že od prej. Upam, da bom lahko pripomogel k dobrim igram kluba. Veselim se nove sezone. “

BLAŽ FINK
Igralno mesto: krožni napadalec
Višina: 189 cm
Rojen: 30.03.1989 (Ljubljana)
Dosedanji klubi: 2006-2012 RK Grosuplje, 2012 – 2013 MRK Krka, 2013 – 2018 Ribnica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prispevek pripravil Mitja

 

(Skupno 493 obiskov, današnjih obiskov 1)