V, pred dnevi, končanem vikendu so barve našega kluba RK SVIŠ Ivančna Gorica zastopali naši Starejši dečki A, ki so se v Sevnici borili za naslov državnega prvaka Slovenije.

V zaključnem turnirju, ki je bil razdeljen na petkove in nedeljske tekme, so naši v petek pripravili veliko presenečenje, ko so v drugem polfinalnem srečanju prvega dne turnirja presenetili domačine (in prve favorite turnirja) – igralce Sevnice. Slednji so vodili (osem minut pred koncem prvega polčasa) z visokimi šestimi zadetki prednosti (17:11). A so jih varovanci trenerja Aleksandra Polaka ujeli (tudi po zaslugi odličnega vratarja Andraža Retarja, ki brani še za mlajše dečke A) in bili v drugem polčasu (ob odličnem vzdušju naših navijačev) boljši nasprotnik ter zmagali z 26:27.

V prvem polfinalu so rokometaši Slovan-Škofljica premagali rokometaše Slovenj Gradca. Naše fante je tako v nedeljo čakal boj za naslov državnega prvaka proti združeni ekipi Škofljica-Slovan. Slednji so bili v finalu boljši, vodili skozi celotno srečanje in na koncu zmagali z 24:21.

V boju za tretje mesto so (po kar dveh podaljških) zmagali rokometaši Sevnice z 42:41.

Izbora najboljših posameznikov turnirja tokrat ni bilo, naši pa so domov tako odnesli medalje za osvojeno drugo mesto ter tako naslov državnih podprvakov Slovenije.

Zaključni turnir pokala Slovenije, STAREJŠI DEČKI A
Petek, 25. maja 2018, Polfinale

RD Slovan-Škofljica – RK Slovenj Gradec 2011 30:27 (16:15)
Perič 10; Saleznik 9, Ravnikar in Soršak po 7

RK Sevnica – RK SVIŠ Ivančna Gorica 26:27 (14:11)
Strelci za SVIŠ: Vidmar 9, N. Ropič 8, Mencej in Gole po 3, Perko 2, Batis in M. Pirnat po 1

Nedelja, 27. maj 2018
Tekma za tretje mesto

RK Sevnica – RK Slovenj Gradec 2011 42:41 (18:17)
Janc 15, Švalj 13; Soršak in Ravnikar po 11

Finale
RD Slovan-Škofljica – RK SVIŠ Ivančna Gorica 24:21 (13:1)
Strelci za SVIŠ: Vidmar in N. Ropič po 7, Mencej, Batis in M. Pirnat po 2, Gole 1