Naša članska ekipa je odigrala drugo tekmo nove sezone v prvi elitni slovenski rokometni ligi, a žal na svoj račun dodala prvi poraz. Ekipa Dola je bila boljša z rezultatom 23;19.

Po fantastični zmagi v prvem krogu proti ekipi Trebnja (več na tej povezavi), so fantje tokrat odigrali povem drugačno tekmo. Čeprav je vzdušje na ogrevanju kazalo, da so danes fantje razpoloženi, pa je tekma pokazala ravno nasprotno. Začetek dvoboja je prinesel majhno število zadetkov, saj sta ekipi v prvih enajstih minutah dosegli samo tri zadetke (1:2 v našo korist). To je bilo tudi naše zadnje vodstvo na tekmi, z Dolani smo stik držali do 17. minute (5:4), nato pa so domačini z delnim izidom 4:0 povedli z rezultatom 9:4. Naši so se v zaključku le zbrali, a kaj več kot tri zadetke zaostanka do polčasa ni šlo in ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 11:8. Ob polčasu so na pregled v bližnji zdravstveni dom odpeljali tudi poškodovanega Nejca Krabonjo, kateremu želimo čim prejšnje okrevanje.

V drugem delu se varovanci trenerja Aleksandra Polaka domačinom niso uspeli približati na več kot dva zadetka zaostanka in lahko rečemo da je bila tokrat ena izmed tistih tekem, ko bi lahko igrali še v nedogled, a do zmage nikakor ne bi uspeli priti. Ko smo se deset minut pred koncem uspeli še zadnjič uspeli približati na dva zadetka (17:15), je bilo še upanje, a so domačini ponovno pobegnili in konec srečanja pričakali z zmago 23:19.

Prvi strelec naše ekipe je bil Matic Košir, ki je zadel šestkrat, po dva zadetka pa so dosegli Aljaž Bučar, Žan Grojzdek in Jakob Hrovat.

Naslednji dvoboj našo člansko ekipo čaka že to soboto, 22. septembra 2018 o 19.00, ko v našo dvorano OŠ Stična prihaja ekipa RD Urbanscape Loka.