Naša članska ekipa RK SVIŠ Ivančna Gorica je odigrala tretji krog 1.NLB lige in doživela drugi poraz. Ekipa Urbanscape Loka je bila boljša z rezultatom 26:34.

Začetek dvoboja je sicer pripadel naši ekipi, ki so povedli z rezultatom 6:4, a nato naredili nekaj tehničnih napak, kar so gostje izkoristili in z delnim izidom 0:8 povedli z rezultatom 6:12. S tem so se odlepili od varovancev trenerja Aleksandra Polaka in nato držali zanesljivo vodstvo. Naši fantje so, na krilih kapetana Simona Stoparja, nato vendarle rahlo znižali visok zaostanek in tako sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 13:17.

Po nekaj minutah drugega dela so se naši, po zaslugi obramb vratarja Nejca Venclja, približali na samo dva zadetka zaostanka (17:19), a več kot to danes ni šlo. Svoje je v teh minutah dodal še gostujoči vratar Jošt Juričan in ko je so gostje v 57. minuti povedli z rezultatom 24:31, je bilo dokončno konec naših upov. Po zadnjem sodnikovem žvižgu je semafor v dvorani kazal rezultat 26:34 in Loka je zasluženo zmagala.

Pri naših je bil prvi strelec kapetan Simon Stopar (7 zadetkov), enega manj pa je dosegel Luka Zafran. Pri gostih pa je devetkrat (9) zadel Matija Vrbinc.

Naslednji dvoboj našo člansko ekipo čaka že to soboto, 29. septembra 2018 o 19.00, ko v našo dvorano OŠ Stična prihaja ekipa RK Jeruzalem Ormož

Matej Košir je po tekmi strnil misli in povedal naslednje: “Začeli smo dobro, a nato napravili preveč napak v napadu. Obenem smo se pustili  preveč prekinjati v naših napadih, izgubljali smo žoge in ekipa kot je Loka, to seveda zna hitro izkoristiti. Imajo odličen protinapad in s tem so nas uničili. Nato se do konca nismo uspeli pobrati in Ločani so zasluženo zmagali.”

1.NLB liga, tretji krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD Urbanscape Loka 26:34 (13:17)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 400 gledalcev, sodnika Miran Teršek in Aljoša Žibret
SVIŠ: Škorc (2 obrambi), Struna (1 obramba), Vencelj (3 obrambe); Tekavec, Knez 3, Zafran 6, Fink 4, Grojzdek 4, Hrovat, Stopar 7, Matej Košir 1, Pirnat, Krabonja, Željko, Bučar, Matic Košir 1
Loka: Dobaj (5 obramb), Juričan (5 obramb); Vrbinc 9, Šibanc 1, Gartner, Dolenc 1, Krivic, Jamnik 7, Jesenko, Pipp 3, Bergant 4, jesenko 3, Bogdanič-Jenko 6, Plestenjak, Klemenčič, Marinovič
Sedemmetrovke: SVIŠ 6 (8); Loka 2 (2)
Izključitve: SVIŠ 6 min; Loka 6 min