V četrtem krogu je, ponovno lepo polna dvorana, videla dva povsem različna obraza naše članske ekipe in na koncu žal poraz proti ekipi Ormoža.

Srečanje proti Vinarjem so varovanci trenerja Aleksandra Polaka pričeli slabo in gostje so takoj povedli z 1:4. Prednost, ki so si jo gostje pridobili na začetku, so še naprej držali skozi celotno srečanje. Naši so, po vstopu vratarja Nejca Venclja in zaslugi njegovih obramb, gostom le malce približali, a nato v končnici prvih trideset minut ponovno popustili. Igralci Ormoža so tako na odmor odšli s prednostjo petih golov (12:17).

V drugem polčasu so se naši fantje, na krilih obramb vratarja Domna Škorca, vendarle prebudili in postopoma manjšali zaostanek za Vinarji. Osem minut pred koncem je Blaž Fink zadel za 23:24 in na noge spravil celotno dvorano. Gledalci so danes pripravili zares izjemno vzdušje, a našim fantom so se v zadnjih minutah zatresle roke in tako niso izkoristili kar nekaj priložnost za izenačenje ter s tem možnosti za morebitno zmago. Varovanci trenerja Saše Prapotnika so bili v ključnih trenutkih izkušenejši in boljši ter dvoboj dobili z rezultatom 25:29.

Prvi strelec je bil tokrat novinec Žan Grojzdek, ki je nasprotna vratarja premagal kar desetkrat, po tri zadetke pa so dosegli Luka Zafran, Blaž Fink ter Aljaž Kutnar.

Žan Grojzdek je po srečanju o razlogih za današnji poraz povedal: “Čez celotno srečanje smo žal napravili preveč napak, da bi lahko danes razmišljali o zmagi. Čeprav je, po slabem prvem polčasu, v drugem delu kazalo, da imamo priložnost, smo v ključnih trenutkih ponovno delali nepotrebne napake in to je odločilo tekmo. Rad pa bi se, v imenu ekipe, zahvalil vsem gledalcem za polno dvorano in lepo vzdušje!”

Naslednji dvoboj našo člansko ekipo čaka v soboto, 6. oktobra 2018 ob 19.00, ko se podajajo na gostovanje k ekipi MRK Krka Novo mesto.

1.NLB liga, četrti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Jeruzalem Ormož 25:29 (12:17)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 500 gledalcev, sodnika Boštjan Žitnik in Dominik Majer
SVIŠ: Škorc (6 obramb), Vencelj (4 obrambe); Tekavec, Knez 1, Zafran 3, Fink 3, Grojzdek 10, Hrovat, Stopar 3, Matej Košir, Pirnat 1, Kutnar 2, Krabonja 1, Zlatnar, S. Vidmar, Matic Košir
Ormož: Balent (4 obrambe), M. Šulek (3 obrambe);  Bogadi 3, Horvat 3, Čudič 3, Žuran 7, Hebar, T. Šulek,  Kocbek 2, Niedorfer, Ozmec 3, Mesarič 1, Vujovič 7, Ciglar
Sedemmetrovke: SVIŠ 1 (2); Ormož 2 (3)
Izključitve: SVIŠ 0 min; Ormož 4 min