V šestem krogu 1.NLB lige je naša članska ekipa v domači dvorani izgubila proti ekipi MRD Dobova, in sicer z rezultatom 31:35.

Pričetek tekme je nakazal povsem drugačen potek, kot je bil konec srečanja, saj so naši fantje hitro povedli in v 11. minuti vodili z rezultatom 7:4 ter nato še nekaj minut narekovali tempo (vodili z 8:5). Gostje so postopoma nižali zaostanek in v 18. minuti drugič na tekmi izenačili (10:10). Zaključek prvega polčasa je pripadel gostom, ki so ga dobili z rezultatom 17:18.

V začetku drugega dela pa so naši, po dveh zaporednih golih in vodstvu z 19:18, nato povsem popustili in gostje so zaostanek enega zadetka spremenili v prednost 19:22. Sledilo je lovljenje gostov po izenačenju, a varovancem našega trenerja Aleksandra Polaka to nikakor ni uspelo. Gostje so vse do končnice nato vodili za dva ali tri zadetke. Tri minute pred koncem je našim, ob navdušenju polne dvorane, vendarle uspelo izenačiti (na 31:31). A je bilo to največ kar so lahko ponudili, saj so s tehničnimi napakami zapravili priložnost in tako je zmaga šla v roke Dobove. Končni izid je bil tako 31:35.

Prvi strelec naše ekipe je bil Žan Grojzdek (8 zadetkov), dva manj (6) pa je prispeval Jakob Hrovat.

Kapetan Simon Stopar je bil po tekmi povsem razočaran, a vendarle zbral misli ter o razlogih za poraz povedal: “Danes smo bili predvsem premalo agresivni v obrambi in dopuščali preveč lahkih zadetkov. Nekaj časa smo še zdržali, a potem povsem padli. Nato so se prikradle še napake v napadu in na koncu je rezultat takšen kot je. Dobova je zasluženo zmagala, na nas pa je, da gremo v nov teden in treniramo naprej. Tekem je do konca sezone še dovolj.”

1.NLB liga, šesti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – MRD Dobova 31:35 (17:18)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 450 gledalcev, sodnika Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal
SVIŠ: Škorc (7 obramb), Struna (1 obramba); Tekavec, Knez 1, Zafran 3, Fink 3, Grojzdek 8, Hrovat 6, Stopar 3, Matej Košir 1, Pirnat, Kutnar, Krabonja 4, Zlatnar, Bučar, Matic Košir 2
Dobova: Leben (5 obramb), Polutnik (2 obrambi); Dular 1, Markušič 3, Kučič, Humek, Bura  7, Majič 3, Jazbec 2, Zavodnik, Krnc, Šušnjara 2. Kunst, Sintič 14, Hotko 2, Novak 1
Sedemmetrovke: SVIŠ 4 (4); Dobova 1 (2)
Izključitve: SVIŠ 8 min; Dobova 14 min