Naša članska ekipa RK SVIŠ Ivančna Gorica je v sedmem krogu 1.NLB lige doživela šesti poraz. Tokrat so bili v koprski Bonifiki boljši rokometaši Kopra.

Na tokratno srečanje na Obalo se je naša ekipa podala precej oslabljena, saj so manjkali kar štirje člani prve ekipe (Grojzdek, Krabonja, Tekavec in Pirnat). Domačini so dvoboj pričeli bolje in takoj povedli. Varovanci našega trenerja Aleksandra Polaka, ki ima s strani uprave še naprej popolno podporo, so z domačini v prvem polčasu držali stik do 11. minute, nato pa so Koprčani napravili delni izid 5:0 in povedli z 11:5. Naši so se do konca polčasa zbrali in domačinom niso dopustili da prednost povišajo. Polčas se je končal z rezultatom 14:9.

V drugem delu je imela naša ekipa v vratih razpoloženega Domna Škorca in zaostanek se je počasi zmanjševal. Osemnajst minut pred koncem so kapetan Simon Stopar in soigralci uspeli izenačiti, in sicer na 17:17. A nato je sledil padec naše ekipe, ki kar 13 minut ni zadela in tako zapravila priložnost za presenečenje. Domačini so zanesljivo zadevali in si tako priigrali neulovljivo prednost. Konec tekme sta ekipi pričakali z rezultatom 30:20 v domačo korist.

Pri naših sta bila tokrat najbolj razpoložena Simon Stopar in Matic Košir, ki sta zadela po štirikrat.

Naslednji dvoboj našo ekipo čaka konec meseca, ko v sredo 31. oktobra 2018 v našo dvorano prihaja ekipa državnih prvakov – RK Celje Pivovarna Laško.

Aleksander Polak je po srečanju povedal: “Danes smo v Koper prišli zelo oslabljeni, manjkali so nam namreč štirje igralci. V ključnih trenutkih se je to poznalo, saj smo kondicijsko padli. Določeni fantje so namreč igrali po 60 minut in dogajale so se napake, kar je bila verjetno posledica utrujenosti. Vsekakor pa to ne sme biti izgovor, saj so bile napake pri zaključkih in podajah. To se nam ne sme dogajati, sploh če želimo osvajati točke. Po drugi strani pa smo videli željo po zmagi in borbenosti. Fantom nimam kaj očitati. Hudo jim je, tudi meni je, saj razlika desetih golov ni realna. “

1.NLB liga, sedmi krog
RD Koper –
RK SVIŠ Ivančna Gorica 30:20 (17:12)
Koper, Dvorana Bonifika, 800 gledalcev, sodnika Dominik Majer in Aljoša Žibret
Koper: Postogna (10 obramb), Haseljič 1 (3 obrambe), Kocjančič; Dolenc, Grzetnič 6, Krečič 2, Matijaševič 3, Konjevič 1, Moljk, Smolnik 1, Sokolič 1, Guček 1, Zugan 3, Marič 2, Planinc 2, Bratkovič 7
SVIŠ:
Škorc (4 obrambe), Struna, Vencelj (3 obrambe); Knez 3, Zafran 1, Fink 3, Hrovat 1, Stopar 4, Matej Košir 2, A. Kutnar, Željko 1, Zlatnar, Bučar, Matic Košir 4, Vidmar, Kutnar 1
Sedemmetrovke: Koper 5 (5); SVIŠ 1 (2)
Izključitve: Koper 8 min; SVIŠ 6 min