Naša članska ekipa je pred, ponovno, povsem polno dvorano odigrala dvoboj proti aktualnim državnim prvakom – ekipi Celja Pivovarna Laško – in izgubila z rezultatom 25:30.

Kot je že v navadi v letošnji sezoni, ste gledalci tudi tokrat do zadnjega kotička napolnili našo dvorano OŠ Stična in tako pričarali odlično vzdušje. Le-to je motiviralo naše fante, ki se niso ustrašili današnjega favorita – ekipe Celja. V prvi četrtini srečanja so se povsem dostojno upirali Celjanom, ki so večino prvega polčasa vodili za gol ali dva. Deset minut pred koncem polčasa so naši izničili zaostanek in ponovno izenačili, a nato niso realizirali strelov v napadu (blestel je gostujoči vratar Panjtar z desetimi obrambami v prvem delu) in gostje so tako na odmor odšli z rezultatom 12:15.

V drugem delu pa so gostje prestavili v višjo prestavo in pokazali vse svoje izkušnje. V prvih minutah so naši fantje še držali stik s Celjani, od 40. minute naprej pa je prednost gostov narasla na šest zadetkov (16:22). Kljub vsemu se naši niso predali in niso pustili Celjanom da bi prednost povečali na dvomestno razliko. Trener Aleksander Polak je v zadnjih minutah ponudil priložnost še preostalim igralcem in gledalci v dvorani so lahko videli debitantski zadetek mladega (še kadeta) Simona Vidmarja. Končni rezultat srečanja je bil 25:30 v korist Celja.

Prvi strelec naših je bil tokrat kapetan Simon Stopar, ki je zadel šestkrat (6), enega manj (5) pa je dosegel Luka Zafran.

Luka Zafran je po srečanju povedal: “V tekmo smo šli povsem sproščeno, saj smo vedeli da nimamo ničesar izgubiti ter da ima Celje določene težave s poškodbami. Z njimi smo uspeli držat stik vse do zadnje četrtine tekme, a so se nam nato zatresle roke in tako nismo bili natančni pri zaključnih strelih. Lahko rečem, da je Celje na koncu prišlo do zmage rutinirano.”

Naslednji dvoboj naše člane čaka 10. novembra, ko odhajajo na gostovanje v Maribor h ekipi RK Maribor Branik.

1.NLB liga, osmi krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Celje Pivovarna Laško 25:30 (12:15)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 550 gledalcev, sodnika Matic Romih in Tomaž Kržan
SVIŠ: Škorc (7 obramb), Vencelj (3 obrambe), Struna (2 obrambi); Knez 3, Zafran 5, Fink 1, Grojzdek 3, Hrovat 2, Stopar 6, Matej Košir 1, A. Kutnar, Krabonja 3, Željko, Bučar, Matic Košir, S. Vidmar 1
Celje: Panjtar (20 obramb), Ferlin; Vujović 3, Jurečič 4, Malus, Kljun, Košec, Razgor 2, Ovniček 2, Nenadić 4, Accambray 5, Kodrin 4, Horžen 1, Anić 3, Bečiri 2
Sedemmetrovke: SVIŠ 3 (6); Celje 3 (4)
Izključitve: SVIŠ 6 min; Celje 10 min