Naša članska ekipa je odigrala tekmo devetega kroga 1.NLB lige in po slabšem prvem polčasu proti Mariboru na koncu izgubila z rezultatom 32:30,

Naši so srečanje pričeli zelo slabo, šepala je predvsem realizacija, saj je blestel domači vratar Marin Đurica, ki je v prvi četrtini tekme povsem zaklenil svoj gol. To je prineslo visok zaostanek naše ekipe, ki so bili povsem nemočni. Domačini so na odmor odšli z prednostjo osmih zadetkov (18:10).

Naši se v začetku drugega dela niso uspeli takoj pobrati po visokem zaostanku in domačini so prednost še večali. Tako so v 40. minuti prvič na srečanju povedli z dvanajstimi zadetki razlike (24:12). Ko je že kazalo na visoko in prepričljivo zmago domačinov, so se naši sprostili, v napadu začeli precej bolj zadevati. Najprej so z delnim izidom 7:0 povsem prepolovili zaostanek, domačini pa so napravili preveč tehničnih napak. S tem je naš zaostanek kopnel iz minute v minuto. Naši so še naprej igrali odlično, v napadu je blestel mladi Simon Vidmar in nekaj minut pred koncem smo imeli priložnost da se domačinom približamo na samo zadetek zaostanka. Žal pa varovanci trenerja Aleksandra Polaka niso izkoristili dveh “zicerjev” in tako je zmaga ostala v dvorani Tabor. Končni rezultat srečanja je bil 32:30 za RK Maribor Branik.

Prvi strelec naše ekipe je bil Timotej Knez, ki je zadel sedemkrat, po petkrat (5) pa sta zadela Simon Stopar in “domačin” Nejc Krabonja.

Prihodnji dvoboj našo člansko ekipo čaka domača tekma, ko v našo dvorano prihaja vodilna ekipa Ribnice. Dvoboj bo v dvorani OŠ Stična v soboto 17. novembra 2018 ob 19.00

Domen Škorc, vratar RK SVIŠ Ivančna Gorica: “V prvem polčasu je bilo preveč protinapadov s strani Maribora, dobili smo preveč lahkih zadetkov in z ekipo kot je Maribor se nato težko kosaš. V tem času se je razbranil njihov vratar in to se je poznalo na rezultatu. V drugem delu smo se nato le sprostili, začeli smo dosegati lahke zadetke in s tem se je poznal tudi rezultat. A na koncu se je ponovila  zgodba iz prvega dela ko nismo dosegli zadetkov in Maribor je zasluženo zmagal.”

1.NLB liga, deveti krog
RK Maribor Brani
k – RK SVIŠ Ivančna Gorica  32:20 (18:10)
Maribor, Dvorana Tabor, 150 gledalcev, sodnika Boštjan Žitnik in Dominik Majer
Maribor: Đurica (19 obramb), Simonič (1 obramba);  Žabič, Planinšek 1, Celminš 3, Marušič 3, Sok 9, Šol 1, Jerenc 3, Velkavrh 1, Budja 1, Jerebie 6, Golik 3, Buneta 1, Štumpfl
SVIŠ: Škorc (6 obramb), Vencelj (2 obrambi), Struna; Knez 7, Zafran 1, Fink 4, Grojzdek 3, Hrovat, Stopar 5, Matej Košir 2, A. Kutnar, Krabonja 5, Željko, Bučar, Matic Košir 1, S. Vidmar 2
Sedemmetrovke: Maribor 1 (1); SVIŠ 1 (2)
Izključitve: Maribor 6 min; SVIŠ 2 min;

Prispevek pripravil Mitja

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)