V desetem krogu 1.NLB lige smo v naši dvorani OŠ Stična gostilni dolenjsko ekipo RD Riko Ribnica, ki je vodilna ekipa lige in je zasluženo zmagala.

Gostje so na tem srečanju vodili od prve minute in s tem pokazali, da imajo letos res odlično ekipo. Varovanci trenerja Siniše Markote so takoj povedli in našim fantom niso pustili, da bi nakazali presenečenje. Počasi so stopnjevali tempo in višali razliko in v 20. minuti prvič povedli s šestimi zadetki razlike (6:12). Nato so še malce povečali razliko in štiri minute kasneje vodili s plus 8 (8:16). A to je bila danes tudi najvišja razlika v prid gostom. Naši so do polčasa zaostanek znižali in tako na odmor odšli z rezultatom 13:19.

V drugem polčasu se je razlike ves čas gibala okoli pet oziroma šest zadetkov v korist gostov. Kapetan Simon Stopar in soigralci gostom niso pustili da bi se odlepili, Ribničani pa prav tako niso dopustili da bi se približali in naredili izenačeno tekmo. Ekipi sta se po zadnjem sodnikovem žvižgu razšli z rezultatom 27:35.

Prvi strelec naših je bil Žan Grojzdek (6 zadetkov), enega manj (5) pa je prispeval kapetan Simon Stopar.

Naši fantje so v prihodnjem vikendu prosti (tekma z RK Gorenje Velenje je prestavljena), nato pa jih konec meseca čaka gostovanje v Trebnjem

Blaž Fink, igralec RK SVIŠ Ivančna Gorica: “Za zmago oziroma presenečenje proti Ribnici bi morali odigrati pravzaprav popolno tekmo, tako v obrambi kot v napadu. Žal nimamo takšne kvalitete kot Ribnica, ampak borili smo se, rezultat pa je pokazal, da nam še nekaj manjka.”

Siniša Markota, trener RD Riko Ribnica: “V tekmo smo vstopili povsem skoncentrirani, saj smo vedeli, da je SVIŠ mlada in neugodna ekipa in v kolikor začuti priložnost, jo lahko hitro zagrabi in poskuša izkoristiti. Že od začetka smo pričeli s trdo obrambo in takoj povedli s šestimi, sedmimi zadetki. Takšna prednost je bila nato tudi tekom celotnega srečanja. Na koncu smo tekmo rutinirano pripeljali do konca. Motilo me je, da ko smo vodili s takšno razliko, da so se igralci preveč sprostili in to moramo popraviti. A na koncu sem zadovoljen napadom, z vratarji in seveda z zmago.”

1.NLB liga, deseti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD RIKO Ribnica 27:35 (13:19)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 450 gledalcev, sodnika Jože Humek in Rok Škvarč
SVIŠ: Škorc (7 obramb), Vencelj (2 obrambi), Struna (1 obramba); Knez, Zafran 3, Fink 1, Grojzdek 6, Hrovat 3, Stopar 5, Matej Košir 2, Krabonja 1, Željko 2, Bučar, Matic Košir 3, D. Košir, S. Vidmar 1
Ribnica: Klarič (9 obramb), Bojić 1 (8 obramb); Strmljan 7, Horvat 2, Vujačić 4, Žagar 4, Knavs 3, Pahulje, Lešek, B. Nosan 3, Kovačič 5,  Pucelj 2, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 3, Košmrlj,
Sedemmetrovke: SVIŠ 5 (7); Ribnica 1 (1)
Izključitve: SVIŠ 6 min; Ribnica 4 min