V športni dvorani OŠ Trebnje so naši člani odigrali tekmo dvanajstega kroga 1.NLB lige in bili žal neuspešni.

Obe ekipi sta bil, podobno kot na prvem srečanju v mesecu septembru, izredno motivirani, saj je šlo za sosedski derbi. Čeprav je prvi zadetek na srečanju pripadel naši ekipi (Grojzdek), je nadaljevanje tekme pripadlo domačinom, ki so večino srečanja narekovali tempo. Gledalci (dvorana je bila polna) so ves čas videli grobo igro, a z majhnim številom izključitev. V 19. minuti je naša ekipa ostala brez Blaža Finka, ki je prejel rdeči karton. A to se (vsaj na začetku) naši ekipi ni poznalo, saj smo rezultat 8:7 preobrnili v vodstvo z 9:11. A sledil je padec v zaključku, tako da so Trebanjci polčas dobili z rezultatom 12:11.

V drugem delu je sledilo lovljenje domačinov, ki so ves čas vodili z zadetkom ali dveh. V domačih vrstah se je razbranil vratar Brana in po zadnjem izenačenju v 45. minuti (22:22), je sledil naš padec, kjer pa se varovanci trenerja Aleksandra Polaka niso več pobrali. Domačini so prednost višali in srečanje dobili z rezultatom 32:27.

Prvi strelec naše ekipe je bil Timotej Knez (6 zadetkov), enega manj (5) pa je dosegel Žan Grojzdek.

Naslednje srečanje naših fantov bo v soboto 8. decembra 2018, ko v našo dvorano prihaja ekipa Dola TKI Hrastnik. To bo tudi zadnja domača tekma v tem koledarskem letu.

Žan Grojzdek je po tekmi o razlogih za padec v zaključku povedal: “Zadnjih deset minut smo imeli padec koncentracije in to se je videlo tudi na rezultatu. Poznalo se je, da smo bili brez Finka (rdeči karton v prvem polčasu) in poškodovanega Krabonja (poškodba v prvem polčasu) in tako nismo imeli dovolj spočitih igralcev za končnico. Bili smo utrujeni in zato je prišlo do padca koncentracije.”

1.NLB liga, enajsti krog
RK Trimo Trebnje – RK SVIŠ Ivančna Gorica 32:27 (12:11)
Trebnje, Dvorana OŠ Trebnje, 350 gledalcev, sodnika Dejan in Igor Ivančič
Trebnje: Brana (6 obramb), Urbič (3 obrambe); Cvetko 5, Seferovič 1, Dobovičnik, Mat. Kotar 2, Mi. Kotar, Mar. Kotar 3, Udovič 2, Sašek 3, Majzelj, Redek, Bojanič 3, Grbič, Grandovec 5, Cirar 8
SVIŠ:
Škorc (3 obramb), Vencelj, Struna; Knez 6, Zafran, Fink, Grojzdek 5, Hrovat 2, Stopar 4, Matej Košir 1, Krabonja 1, Željko 2, Zlatnar, Bučar, Matic Košir 4, S. Vidmar 2
Sedemmetrovke: Trebnje 4 (4) SVIŠ 4 (4)
Izključitve: Trebnje 2 min; SVIŠ 6 min