Zaključene so tekme naše članske ekipe v letu 2018, saj so v soboto varovanci trenerja Aleksandra Polaka s tekmo proti Ormožu odigrali zadnjo tekmo v tem koledarskem letu.

Kapetan Simon Stopar in soigralci so odlično pričeli srečanje in hitro povedli s 3:5. Domačini so naše lovili in v 17. minuti prvič (po začetnem vodstvu z 1:0) povedli (10:9). Sledile so slabše minute naših, v napadu je šepala realizacija in posledično so do konca polčasa dosegli še štiri zadetke, medtem ko so jih domačini sedem in na polčas odšli z vodstvom 17:14.

Naši fantje so se med odmorom zbrali in domačine počasi lovili. V 41. minuti jim je, po dveh zaporednih zadetkih Koširja, uspelo izenačiti (20:20). S tem so si odprli priložnost za presenečenje na tekmi. A tega niso izkoristili, domačini so ponovno pobegnili na tri zadetke prednosti. Ivanški igralci so sicer še poskušali, a več kot na zadetek zaostanka jim ni uspelo. Končni rezultat srečanja je bil 29:27 v korist domačinov.

Ponovno je bil izredno učinkovit Matic Košir, ki je zadel kar devetkrat, pet zadetkov pa je dosegel kapetan Simon Stopar.

Sedaj našo člansko ekipo čaka zaslužen počitek, naslednja tekma pa bo 29. januarja 2019 ko nas čaka zaostala tekma z RK Gorenje Velenje v Velenju.

1.NLB liga, petnajsti krog
RK Jeruzalem Ormož
 – RK SVIŠ Ivančna Gorica 29:27 (17:14)
Velika Nedelja, Dvorana Velika Nedelja, 200 gledalcev, sodnika Matija Knez in Mitja Smolko
Ormož: Balent, Zemljič; Bogadi 3, Šoštarič, Čudič, Žuran 11, Horvat, M. Hebar 1, T. Šulek, Kocbek 2, Kosi 8, Ozmec 2, Mesarič 2, Toplak, Ciglar