Naša članska ekipa je odigrala prvo ligaško tekmo v letu 2019 in v Rdeči dvorani v Velenju zabeležila poraz proti domači ekipi.

Velenjčani, sicer tretje uvrščena ekipa državnega prvenstva, so bili pred srečanjem odkriti favorit in to so pokazali tudi na igrišču. Varovanci našega trenerja Aleksandra Polaka so se sicer v prvih minutah poskušali upirati, a so domačini z vodstvom 5:1 takoj pokazali da želijo da zmaga ostane doma. Naši fantje so sicer držali korak do rezultata 7:4, nato pa so velenjski igralci napravili izid 9:2 in prvič na tekmi povedli z dvomestno razliko. Ekipi sta na polčas odšli z rezultatom 18:10.

V drugem delu pa so domačini še dodali “plin na ogenj” in prednost postopoma povečevali. Aleksander Polak je ponudil priložnost tudi preostalim igralcem, tekma pa se je končala z rezultatom 41:15 v korist domače ekipe Velenja.

Pri naših sta bila najučinkovitejša Matej Košir in Nejc Krabonja, ki sta vsak zadela po štirikrat.

Kapetana Simona Stoparja in soigralce v soboto čaka prva domača tekma v letu 2019, nasprotnik pa dolenjska ekipa MRK Krka Novo mesto. Dvoboj bo v soboto 2. februarja 2019 ob 19.00 v naši dvorani OŠ Stična.

1.NLB liga, enajsti krog (zaostala tekma)