Članska ekipa je drugi februarski vikend odigrala tekmo proti ekipi Dobove in žal morala priznati premoč domačinom.

Dobovčani, ki so med tednom menjali trenerja, so na tokratnem srečanju vodili skozi celotno tekmo, naši pa so bili tokrat, poleg že odsotnega Grojzdka in Krabonje, oslabljeni še za stebra obrambe Blaža Finka.  Po začetnem “otipavanju” obeh ekip in izenačenosti, so domačini po šestih minutah malce pobegnili našim. Dvanajst minut kasneje so so prvič na tekmi priigrali prednost štiri zadetkov (10;6) ter s tem tudi najvišjo prednost v prvem delu. Naši so strnili vrste in domačinom niso dopustili da bi pobegnili. Tako so se štiri minute pred koncem prvega polčasa ponovno vrnili v igri, saj so znižali na samo zadetek zaostanka. Na polčas pa sta ekipi odšli z rezultatom 15:13 v korist domačinov.

A je slabši začetek drugega polčasa (najverjetneje) odnesel zmago. Domačini so ponovno pobegnili na štiri zadetke prednosti. Naši so se ves čas trudili, da bi domačine ujeli, a so slednji vse do konca srečanja vodili za zadetek ali dva. Ob koncu smo videli napeto končnico, ki so jo dobili domačini in sicer z rezultatom 32:30.

Prvi strelec naše ekipe je bil kapetan Simon Stopar, ki je zadel osemkrat, tri zadetke manj (5) pa sta dosegla Matic in Matej Košir.

Naše fante sedaj čaka domača tekma, in sicer se bodo v soboto, 16. februarja 2019 ob 19.00 pomerili proti ekipi Kopra.

1.NLB liga, sedemnajsti krog
MRD Dobova
– RK SVIŠ Ivančna Gorica 32:30 (15:13)
Dobova, športna dvorana Dobova, 200 gledalcev, sodnika Igor Ivančič in Igor Ivančič
Dobova: Leben (3 obrambe), Polutnik (1 obramba); Dular, Markušič 5, Rožman, Humek, Bura 10, Kovacs 2, Jazbec, Mladkovič, Krnc, Šušnjara 3, Kunst 1, Sintič 6, Hotko 1, Novak 4
SVIŠ:
Škorc (9 obramb), Vencelj (4 obrambe), Struna; Knez 4, Zafran 4, Tekavčič, Hrovat, Stopar 8, Matej Košir 5, Pirnat, A. Kutnar 2, Željko 1, Matic Košir 5, M. Kutnar, D. Košir, S. Vidmar
Sedemmetrovke: Dobova 2 (2); SVIŠ 5 (7)
Izključitve: Dobova 8 min; SVIŠ 6 min