Naša članska ekipa je prekinila niz šestnajstih tekem brez osvojene točke in doma premagala ekipo Kopra, ki se bori za ligo za prvaka.

Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so bili pred tekmo optimistično razpoloženi, saj so vedeli da nimajo ničesar za izgubiti, a lahko samo pridobijo. Tudi tokrat so tekmo pričeli pred lepim številom gledalcev v naši dvorani OŠ Stična in jo, ob navdušenju navijačev,  zaključili z zmago. A pojdimo po vrsti. Obalna in naša ekipa sta danes bili, kljub stanju na lestvici, povsem enakovreden boj, a žogica prednosti je bila več časa na naši strani. Naši so ves prvi polčas vodili za zadetek ali dva, deset minut pred koncem pa celo prvič na tekmi za tri zadetke (10:7). A so se gostje vrnili v igro in do odhoda v slačilnico izid poravnali na 12:12.

Naši so začutili da lahko danes presenetijo, a ponovno malce slabše pričeli drugi del. Kljub temu se to ni poznalo na rezultatu, saj so gostje povedli le za zadetek. Naši so nato preobrnili izid in ponovno povedli. Žal pa nato kar nekajkrat niso izkoristili priložnosti za pobeg gostim (tehnične napake in zgrešeni streli) in tako sta ekipi vstopili v napeto končnico. Potekala je igra gol za gol, v tem času je blestel mladi Nik Pirnat (tako v obrambi kot v napadu z zadetki) in naši so priigrali priložnost za zmago. Po uspešni obrambi pa je za zadetek čez celo igrišče poskrbel Domen Škorc in tako soigralce povedel do vodstva z 27:25. Gostje so sicer znižali, a jim je za kaj več zmanjkalo časa in končni izid tekme je bil 27:26 v našo korist!

Prvi strelec naših je bil kapetan Simon Stopar, ki je zadel osemkrat, petkrat (5) pa je zadel Nejc Krabonja. Pri gostih je sedemkrat zadel Grega Krečič.

Naše fante naslednjo soboto, 23. februarja 2019, čaka gostovanje pri aktualnih državnih prvakih – ekipi RK Celje Pivovarna Laško.

Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica): “Končno se je enkrat tekma obrnila tudi v našo korist. Sicer smo še vedno napravili preveč napak, a smo imeli na koncu srečo. V obrambi smo danes res garali in izteklo se je, kot se mora. Zasluženo smo zmagali.”

Jaka Moljk (RD Koper): “Danes smo naredili preveč neizsiljenih napak in to je bilo ključno. Igra nam nikakor ni stekla, žoga je šla prepočasi od igralca do igralca in privoščili smo si preveč napak v pol protinapadih in danes je SVIŠ zasluženo zmagal.”

1.NLB liga, osemnajsti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica
– RD Koper 27:26 (12:12)
Ivančna Gorica, športna dvorana OŠ Stična, 350 gledalcev, sodnika Bojan Brecelj in Dušan Deržek
SVIŠ: Škorc 1 (4 obrambe), Vencelj (3 obrambe), Knez 3, Zafran 1, Fink, Tekavčič, Hrovat 2, Stopar 8, Matej Košir 3, Pirnat 4, A. Kutnar, Krabonja 5,  Matic Košir, D. Košir, S. Vidmar, N. Ropič
Koper: Haseljič (8 obramb), Postogna (4 obrambe); Makuc, Dolenc, Krečič 7, Matijaševič 5, Konjevič, Moljk, Muminovič, Smolnik 6, Sokolič, Zugan, Marič 2, Planinc 3, D. Stopar, Bratkovič 3
Sedemmetrovke:  SVIŠ 1 (4), Koper 3 (4)
Izključitve: SVIŠ 6 min; Koper 10 min