V soboto sta bili na delu obe ekipi starejših dečkov, ki sta gostovali v Ribnici, kadeti so se odpravili v Hrastnik, mladinci pa so včeraj svoj 4. krog odigrali v štajerski prestolnici.

Starejši dečki B

Sobota, 3. 10. 2020 ob 10:00, Center II – 4. krog

RD Riko Ribnica : RK SVIŠ Ivančna Gorica 36-14 (20-7)

Prvi so bili na delu starejši dečki B, ki so gostovali v Ribnici. Razen uvodnega izenačenja pri 1-1, Ivančani niso imeli realnih možnosti za zmago ali kakšno točko. Že v 10. minuti je bila prednost ribniške zasedbe 7 zadetkov (9-2), ta je iz minute v minuto naraščala in ob polčasu znašala +13 (20-7). Tudi v drugem delu se slika ni spremenila, tako da smo videli zanesljivo in visoko zmago domače ekipe (36-14).

Za SVIŠ so nastopili: Gale 2, Erčulj T. 1, Dervić, Vlašič 4, Grebenc 2, Karner, Šetinc, Perko Ž. 1, Bregar M. 3, Laznik Ž. 1, Rojec; Trener: Miloš Aksentijevič

Starejši dečki A

Sobota, 3. 10. 2020 ob 11:30, Center II – 4. krog

RD Riko Ribnica : RK SVIŠ Ivančna Gorica 32-25 (17-11)

V tekmo so bolje vstopili SVIŠ-evi igralci, ki so povedli z 1-3. Toda Ribničani so z delnim izidom 8-0 preobrnili rezultat in povedli za 6 zadetkov (9-3). Naši so uspeli nekoliko znižati rezultat (10-5), toda domači so do polčasa vzdrževali prednost med petimi in osmimi zadetki prednosti. Ob polčasu je bil tako rezultat 17-11. Druga polovica srečanja ni prinesla bistvenih sprememb, prednost domače ekipe je bila vseskozi zanesljiva in ni padla pod 5 zadetkov. Ob koncu tekme so igralci Ribnice slavili z rezultatom 32-25.

Za SVIŠ so nastopili: Palčič, Fink, Dervić, Grebenc, Zajc 2, Šetinc, Recek 11, Perko Ž., Bregar M. 2, Jeršin 2, Perko D. 8; Trener: Miloš Aksentijevič.

Kadeti

Sobota, 3. 10. 2020 ob 16:30, Kvalifikacije za 1. ligo (skupina F) – 4. krog

RK Dol TKI Hrastnik : RK SVIŠ Ivančna Gorica 33-29 (13-13)

Kadeti so gostovali v Hrastniku, kjer smo spremljali tekmo z veliko zadetki. V začetku srečanja je bila prednost na strani naših kadetov (2-6, 6-10, 10-13), toda do polčasa so se Dolani uspeli približati in izenačiti (13-13). V 36. minuti smo prvič v drugem delu povedli za dva zadetka prednosti (17-19) in kasneje z 18-20, toda igralci Dola iz Hrastnika so hitro izenačili (20-20). Sledila je igra gol za gol, 10 minut pred koncem srečanja pa so domači uspeli povesti s +3 (26-23). V 55. minuti smo zaostajali za 2 zadetka (28-26), bližje pa ni šlo. Ob koncu je domača ekipa slavila s 4-imi zadetki prednosti (33-29).

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Benčan, Kolarič 4, Šparl Ž., Glavan 2, Omahen 4, Šušteršič, Ceglar, Bradač Ž. 4, Kompare 11, Hren, Skubic 4; Trener: Gašper Mamilovič.

Mladinci

Nedelja, 4. 10. 2020 ob 14:00, 1. mladinska liga – 4. krog

RK Maribor Branik : RK SVIŠ Ivančna Gorica 29-33 (15-19)

Kot zadnji so od naših mladih ekip na parket stopili mladinci, ki so v nedeljo gostovali pri zasedbi mariborskega Branika. Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so začeli udarno in povedli z 2-6 in 4-8. Mariborčani so se v 14. minuti približali samo na zadetek 8-9. V 21. minuti so si fantje znova priborili nekoliko občutnejšo prednost (11-15) in jo obdržali do konca polčasa (15-19). Tudi v drugem delu so ivanški mladinci vseskozi vzdrževali prednost, svoje je z nekaj pomembnimi obrambami dodal Jernej Mlakar, strelsko pa sta izstopala Vidmar z 11-imi zadetki in Košir z 9-imi. Po trikrat so bili uspešni Omahen, Bregar, Kompare in Lesjak, en zadetek je prispeval še Maks Kolarič. Končni izid 29-33 in zaslužena zmaga SVIŠ-eve ekipe.

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Omahen 3, Kolarič 1, Tekavčič, Mlakar, Šparl Ž., Jaklič, Bregar 3, Perko B., Ceglar, Kompare 3, Lesjak 3, Košir 9, Vidmar 11; Trener: Aleksander Polak.

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)