Včeraj so člani v Železnikih dosegli svojo šesto zmago, za katero pa so morali kar precej garati. Srečanje 7. kroga so bolje začeli domači igralci in hitro povedli z 2-0. Knez je izenačil, nato pa je Marojevič s svojim tretjim zadetkom ivančane popeljal v prvo vodstvo (3-4). V nadaljevanju sta se ekipi izmenjavali v vodstvu (5-4, 8-9), v 19. minuti pa smo videli novo izenačenje (11-11). Sledile so minute igralcev v zelenih dresih, ki so si priborili nekoliko občutnejšo prednost (13-11, 15-12). Tekavec je s tremi zaporednimi zadetki držal stik z domačo ekipo in znižal izid (16-15), svoje je dodal še Komar s pomembno obrambo. Tik pred iztekom igralnega časa je izid polčasa postavil Pirnat (17-16).

Prvi zadetek v nadaljevanju so preko Saška dosegli SVIŠ-evi igralci in izid znova izenačili (17-17). Ekipa Alplesa je povedla (18-17), toda štirje zadetki v domači mreži so prinesli prvo občutnejšo prednost ivanške zasedbe (18-21). V 37. minuti se je ekipa Železnikov približala na -2 (19-21), vendar sta Matic Košir z dvema zadetkoma in Kutnar z enim, SVIŠ-u priborila najvišjo prednost na tekmi (19-24). Slabih 10 minut pred koncem srečanja so domači dvakrat prišli na -2 (26-28, 27-29), bližje pa ni šlo, saj je Luka Komar nanizal nekaj odličnih obramb. V napadu so bili uspešni  Košir, Vidmar, Marojevič in Tekavec (28-33), končni izid pa je s svojim drugim zadetkom postavil Simon Vidmar (29-34).

V domači zasedbi je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši  Berce, 6 jih je dodal Tušek, pri gostujoči zasedbi pa je bil 9-krat natančen Marojevič, Matic Košir in Kutnar sta dosegla po 6 zadetkov, Tekavec 4, Sašek 3, po dva zadetka pa so dosegli Vidmar, Pirnat in Knez.

Zasedbo RK SVIŠ Ivančna Gorica čaka v nadaljevanju prvenstva naporen ritem tekem, ki ga začenjajo s sredinim gostovanjem v Črnomlju (zaostala tekma 3. kroga), v soboto pa bodo na domačem igrišču gostili zasedbo iz Brežic.

7. krog 1. B državne lige

RD Alples Železniki : RK SVIŠ Ivančna Gorica 29-34 (17-16)

Železniki, športna dvorana, brez gledalcev, sodnika Gorišek Roman in Miklavčič Miha

Železniki: Gartnar, Plestenjak, Pokorn 1, Kavčič 1, Berce 7, Strehar 3, Hajduk, Štremfelj 4 (2), Rant, Šmid, Mirčevski 2, Arman, Pokorn 1, Maček 4, Tušek 6; Trener: Shefketi Agron.

SVIŠ: Komar, Tekavec 4, Knez 2, Tekavčič, Mlakar, Kutnar 6, Pirnat 2, Podržaj, Marojevič 9 (1), Sašek 3, Bregar, Jerlah, Zaletelj, Košir Matic 6 (1), Košir Domen, Vidmar 2; Trener: Polak Aleksander

Sedemmetrovke: Železniki 2 (2), SVIŠ 2 (2)

Izključitve: Železniki 0 minut, SVIŠ 8 minut

(Skupno 183 obiskov, današnjih obiskov 1)