Osma prvoligaška sezona in prva gostujoča tekma SVIŠ-evim igralcem ni prinesla tako želenih točk proti enemu izmed neposrednih konkurentov. Z včerajšnjega gostovanja pri MRK Ljubljani se namreč Ivančani vračajo s porazom 34-28.

Srečanje so igralci v rdečih dresih začeli odlično in preko Koširja in Marojeviča hitro povedli z 0-2. Nato so prvi zadetek dosegli tudi domači igralci. Bevec se je odlično znašel s črte šestih metrov in izid znova povišal (1-3). Sledila je izenačena igra, rezultatska prednost je bila ves čas na strani naših igralcev, razpoložena sta bila Marojevič in Košir (5-6, 6-8, 7-9). Nato pa 19. minuta srečanja in prestrogo dosojena diskvalifikacija Matica Koširja, ki je bil eden ključnih igralcev trenerja Polaka tako v obrambi kot napadu. Domači igralci so v 24. minuti prvič na tekmi povedli (11-10), Marojevič je izenačil (11-11), nato pa že druga dvo-minutna izključitev Zavodnika. Ivančani so ponovno izenačili izid (12-12), vendar do konca prvega dela prejeli še dva zadetka in na odmor odšli z zaostankom 14-12.

Po sedmih minutah nadaljevanja so SVIŠ-evi igralci preko Hočevarja ujeli priključek (15-15), nato pa bili ves čas zadetek ali dva za Ljubljančani (16-15, 19-17, 20-19, 21-19). Ropič je z dvema zaporednima zadetkoma v 45. minuti poskrbel za novo izenačenje (21-21), podobno je storil Marojevič v 48. minuti (22-22). V zadnjih deset minut so varovanci trenerja Čotarja vstopili z minimalno prednostjo, nato pa z dvema zaporednima zadetkoma in prvo prednostjo s +3 (26-23) prisilili Polaka k minuti odmora. Zavodnik je 6 minut pred koncem znižal na 27-25, toda znova so bili domači uspešni dvakrat zapored (29-25). Nova minuta odmora ni prinesla opaznejših sprememb, Zavodnik je dobil še tretjo izključitev in sanj o prvih točkah v sezoni je bilo konec. Domači so slavili z izidom 34-28.

Liga NLB – 1. krog

MRK Ljubljana : RK SVIŠ Ivančna Gorica 34 : 28 (14 : 12)

Ljubljana: Lukman V., Jaklič, Radšel, Novak 3, Pintar 6, Rebevšek, Križaj, Makivič 5, Batagelj, Lukman J. 15, Pernovšek, Brulec, Kolmančič 2, Gaberc, Leskovar 1, Tomšič 2; Trener: Čotar Bojan.

SVIŠ: Komar, Tekavec, Bevec 2, Knez, Zavodnik 1, Tekavčič, Mlakar, Hočevar 2, Kutnar 1, Pirnat, Marojevič 11, Sašek, Košir M. 3, Košir D. 2, Vidmar 4, Ropič 2; Trener: Polak Aleksander.

7 m: Ljubljana 9 (9), SVIŠ 3 (4)

Izključitve: Ljubljana 12 minut, SVIŠ 12 minut

Rdeči kartoni: Ljubljana: Batagelj (3 x 2 min), SVIŠ: Košir M.  – diskv., Zavodnik (3 x 2 min)

Naslednja tekma in nova priložnost za točke ivanške rokometaše čaka že v petek, ko se bodo v domači dvorani pomerili z ekipo Slovenj Gradca, ki je v prvem krogu tesno izgubila proti Dobovi. Srečanje se prične ob 19.30 uri. Navijači, lepo vabljeni v čim večjem številu.