Prva domača tekma v novi tekmovalni sezoni je prinesla težko in napeto tekmo vse do konca, žal pa sta točki odšli v Slovenj Gradec, ki je bil od SVIŠ-a boljši za zadetek (22-23).

Prvi so s sredine igrišča krenili gostje in hitro zatresli domačo mrežo. Odlično so odgovorili SVIŠ-evi fantje in pred polno tribuno glasnih navijačev preko Pirnata povedli s 3-2. Ekipa Slovenj Gradca je izid poravnala (3-3), nato pa smo spremljali izenačeno igro, v kateri sta blestela vratarja obeh ekip. Nobeno moštvo si ni priigralo prednosti večje od zadetka (4-3, 5-6, 9-8, 11-11). Na polčas so z zadetkom zaloge odšli ivanški rokometaši (12-11).

Drugi del so bolje začeli gostujoči igralci, ki so najprej izenačili (12-12), nato pa zadeli še dvakrat in povedli z 12-14. Reagirati je moral strateg Polak, fantje so izid znižali, nato pa zopet nekoliko popustili in razlika Slovenj Gradca je nekajkrat narasla na + 3 (13-16, 14-17, 16-19). Domači se niso predali, z odlično igro v obrambi, ki ji je poveljeval Jernej Mlakar, so v 53. minuti izid izenačili (19-19). Toda gostje so še enkrat več povedli za 3 zadetke (19-22). Ivančani se niso predali, uspeli izid znižati in imeli v zadnjih 23-ih sekundah priložnost za izenačenje. Po minuti odmora, ki jo je zahteval trener Polak, sta sodnika hitro dvignila roko in ko je žoga prišla do krilnega igralca Kneza, sta zapiskala podajo preveč. Žoga je pripadla gostom , domači igralci pa so nekoliko nesrečno ostali brez točke, ki bi si jo glede na prikazano prav gotovo zaslužili. Nič ne de, glede na prvo srečanje veseli napredek v obrambi, v kolikor SVIŠ-evi fantje naravnajo strelske roke še v napadu, nobeni ekipi ne bo lahko.

Prva priložnost bo že v petek, ko se RK SVIŠ Ivančna Gorica podaja na gostovanje k sosednjemu Trimu iz Trebnjega. Srečanje se prične ob 19. uri. Karte za tekmo so že v predprodaji, dobite jih lahko tudi v Ivančni Gorici (Dnevni bar Glorija).