Sosedski derbi so bolje začeli ivanški rokometaši in po strelu iz sedmih metrov tudi prvi zadeli (0-1). Igralci Trima so nato izid 3-krat izenačili, nato pa v 9. minuti prvič na tekmi povedli s 4-3. Tudi v nadaljevanju smo videli izenačeno igro, zdaj so bili v vodstvu eni, zdaj drugi (4-4, 6-5, 6-7). Sledili so trije zaporedni zadetki domače ekipe, ki je prišla do prve prednosti s +2 (9-7). Ivančani so uspeli znižati (9-8), toda prednost Trima je ponovno narasla, tokrat na +3 (11-8). Z nepopustljivo in borbeno igro so igralci SVIŠ-a v 26. minuti izid znova izenačili (11-11). Nato pa nekaj napak in zgrešenih strelov, kar so domači izkoristili in z delnim izidom 5-1 odšli na odmor z lepo prednostjo (16-12).

V drugem delu je v vratih odlično začel Komar, toda njegovi soigralci tega niso povsem izkoristili. Trebanjci so imeli ves čas prednost treh ali štirih zadetkov (18-15, 20-16, 21-17). Sašek in Zavodnik sta poskrbela, da so Ivančani v zadnjo četrtino srečanja odšli z dvema zadetkoma zaostanka (21-19). Toda uspešni so bili tudi domači, ki so znova povišali prednost (23-19, 25-21). Ivanški rokometaši se ob bučni navijaški podpori niso predali in vse do konca tekme poizkušali kar največkrat zadeti. Bližje kot na -3 jim ni uspelo, takšen je bil nato tudi končni rezultat (30-27).

Simon Vidmar, ki je bil najboljši strelec v ivanških vrstah (7 zadetkov) je po srečanju povedal naslednje: »Odigrali smo dobro tekmo, a na koncu so nas točke ali dveh stale naše napake. Priložnost za zmago bomo lovili na naslednjih dvobojih.«

3. krog Liga NLB

RK Trimo Trebnje : RK SVIŠ Ivančna Gorica 30-27 (16-12)

Trimo: Ristanović, Slatinek Jovičič, Višček, Horvat 2, Didovič 1, Stanojević 3, Radojković 5 (1), Čudič, Onchev 3 (3), Kotar 4, Potočnik, Udovič 1, Grbič 2, Cirar 1, Glavaš 6 (3), Ćoršović 2; Trener: Zorman Uroš.

SVIŠ: Komar, Tekavec 1, Bevec 2, Knez, Zavodnik 2, Tekavčič, Mlakar, Hočevar 2, Kutnar 1, Pirnat, Marojević 5, Sašek 1, Košir M. 6 (6), Košir D., Vidmar 7, Ropič; Trener: Polak Aleksander.

7 m: Trimo 7 (9), SVIŠ 6 (6)

Izključitve: Trimo 14 minut, SVIŠ 10 minut

Rdeči karton: Trimo – Slatinek Jovičič (D-12′)

V soboto, 2. oktobra 2021, ob 19. uri v Ivančno Gorico prihajajo aktualni državni prvaki,  RK Gorenje Velenje. Tudi na tej tekmi je favorit znan, pa vendarle so Ivančani dokazali, da znajo in zmorejo odigrati tudi proti boljšim ekipam. Podprimo jih v čim večjem številu. Za obisk tekme je potreben PCT pogoj.