Na zadnji tekmi v koledarskem letu, je ivanška zasedba že v petek gostila ekipo Gorenja iz Velenja, ki je upravičila vlogo favorita in slavila z visoko prednostjo (26-42, polčas 12-24).

Domači so se v začetku srečanja odlično zoperstavili gostujoči zasedbi in povedli z 2-1 in 3-2. Sledile so minute Velenjčanov, ki so najprej izenačili nato pa povedli z dvema zadetkoma prednosti (3-5, 5-7). V 8. minuti so varovanci trenerja Jovičiča prvič prišli do prednosti treh zadetkov (5-8), toda ivančani so izid izenačili (8-8) in v 14. minuti imeli priložnost za novo vodstvo. Namesto tega je sledila izključitev v domačih vrstah, kar so s pridom izkoristili gostje in z delnim izidom 0-6 povedli z 8-14. Do konca polčasa so prednost le še povečevali in na odmor odšli z rezultatom 12-24.

Tudi v nadaljevanju se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, trener Aleksander Polak je igralne minute ponudil mladim in obetavnim igralcem, ki so ponujeno z veseljem sprejeli. Omahen, Kolarič in Kompare so bili odlična podpora strelsko navdahnjenemu Domnu Koširju. Ta je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec domače zasedbe, Marojevič je dodal 4 zadetke, Tekavčič 3, po dvakrat so bili uspešni Omahen, Kompare, Abramovič in Cirar, svoj debitantski zadetek v Ligi NLB pa je dosegel tudi krožni napadalec Maks Kolarič, ki je takole opisal srečanje: “Vedeli smo, da je nasprotnik favorit na današnjem srečanju, vendar smo kljub temu pred domačimi navijači želeli pustiti dober vtis. Po zaostanku s tremi zadetki smo gostujočo ekipo ujeli in izenačili. Velenjčani so nato zagospodarili na igrišču in si že do polčasa nabrali visoko prednost, ki jo do konca tekme niso izpustili iz rok.”

Pred rokometaši je sedaj premor, ki ga bodo izkoristili za počitek in celjenje poškodb, po novem letu pa se bodo znova zbrali in se kar najbolje poizkušali pripraviti za drugi del sezone. Z odigrano tekmo manj ivančani na prvenstveni lestvici zasedajo 11. mesto, ki imajo tako kot Dobovčani na 10. mestu 7 točk. Nato sledijo Slovan, Maribor in Krško, ki imajo vsi po 6 točk. Torej se nam v nadaljevanju obeta ogorčen boj za obstanek med prvoligaško druščino. Pred nadaljevanjem drugega dela prvenstva bomo odigrali še zaostalo s tekmo z Ribnico (op. 28. 1. 2023).