Srečanje 20. kroga Lige NLB med domačo RD Riko Ribnico in RK SVIŠ Ivančno Gorico se je razpletlo v prid varovancev trenerja Boruta Mačka, ki so slavili z izidom 33-30 (polčas, 15-14). Pri Ribničanih so imeli težave s poškodbami že pred samim srečanjem, po srečanju so ostali vsaj še brez Grebenca, ki se je huje poškodoval v 36. minuti. Zaradi treh izključitev so v 47. in 50. minuti ostali še brez dveh igralcev, vendar se Ivančanom kljub temu ni uspelo vrniti v igro za novi točki.

V prvem polčasu smo sicer videli zelo izenačeno srečanje, zdaj so bili v vodstvu eni, zdaj drugi. S strelom s sedmih metrov je Domen Košir v 6. minuti prvič povedel SVIŠ v vodstvo (2-3), nato pa po dveh zaporednih zadetkih domačih v 8. minuti izid izenačil na 4. Glavan je bil dvakrat uspešen med vratnicama, za novo vodstvo pa je bil s svojim drugim zadetkom uspešen Marojevič (4-5). Po novem izenačenju so ivanške rokometaše v minimalno vodstvo znova povedli Justin, Cirar in Tekavčič (6-7, 7-8, 8-9). Slednji je s svojim drugim zaporednim zadetkom nato izid v 21. minuti poravnal na 10. Domači so povedli, Bevec je izenačil (11-11). Sledila je odlična obramba Ivančanov, ki jo je v zadetek iz protinapada pretvoril Tekavčič (11-12). Za novo minimalno prednost je zadel Justin (12-13), nato pa so domači z delnim izidom 3-0 povedli s prednostjo +2 (15-13). Izid polčasa je postavil Cirar (15-14).

Drugi del tekme so naši igralci začeli nekoliko zaspano, kar so Ribničani izkoristili in povedli s štirimi zadetki prednosti (18-14, 19- 15 in 20-16). Marojevič, Košir in Justin so prednost prepolovili (20-18, 21-19, 22-20), vendar je v 43. minuti zopet narasla na štiri zadetke (24-20), v zadnjo četrtino srečanja pa so domači vstopili s petimi zadetki zaloge (26-21). Cirar je v 48. minuti približal Ivančane na -3 (26-23). SVIŠ-evi igralci so poizkušali vse, da bi prišli še bližje, vendar pri tem naredili nemalo napak. Glavan je v zaključku srečanja z dvema obrambama vlil nekaj upanja. Dobro minuto in pol pred koncem tekme so Ivančani še zadnjič zagrozili domačim, ko so se po zadetku Saška približali na 32-30. Ribničani so nato naredili napako v napadu, podobno pa žal tudi SVIŠ-evi igralci. Nova priložnost za znižanje izida je bila dobre pol minute pred koncem, vendar je vratnica rešila domače. Ti so nato zadeli še enkrat in postavili končni izid (33-30).

Pri ivanški zasedbi je bil najbolj uspešen Domen Košir, ki je dosegel sedem zadetkov, po petkrat so bili uspešni Justin, Tekavčič in Marojevič. Vratar Jaka Glavan je zaustavil 7 strelov, Luka Komar 4.

Izjava po tekmi, Jaka Glavan: ”V Ribnico se je vedno lepo vrniti. Na tekmo smo se dobro pripravili in upali na presenečenje, bili blizu, a se žal na koncu ni izšlo. Pred nami je veliko pomembnejša tekma proti Mariboru, ki jo moramo dobiti.”

RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 33:30 (15:14)

RD RIKO RIBNICA: Jelenovič, Meštrić (16 obramb), Klarič, Levstek 2, Bogdanović 1, Mihelič 1, Gorenc, Žagar, Ljevar 9, Grum 4, Cimerman 6, Zakrajšek, Grebenc 3, Nosan 1, Hrastnik 6,
RK SVIŠ IVANČNA GORICA: Komar (4 obrambe), Struna, Glavan (7 obramb), Bevec 1, Cirar 4, Justin 5 (3), Abramović, Zavodnik 2, Tekavčič 5, Omahen, Kutnar, Pirnat, Marojević 5 (2), Sašek 1, Kompare, Košir 7 (2),

Sedemmetrovke: RD RIKO RIBNICA 0 (0), RK SVIŠ IVANČNA GORICA 7 (7)
Izključitve: RD RIKO RIBNICA 18 minut, RK SVIŠ IVANČNA GORICA 12 minut

V soboto, 8. aprila 2023 ob 19. uri, je torej na sporedu nova pomembna tekma, ko bodo ivanški rokometaši na domačem igrišču gostili zasedbo mariborskega Branika. Z zmago bi se domači otresli enega izmed tekmecev v boju za obstanek med prvoligaši. Tudi tokrat vas lepo vabijo, da jih podprete, napolnite dvorano in z odličnim vzdušjem popeljete do nove zmage.