Za našo člansko ekipo RK SVIŠ Ivančna Gorica je prva domača tekma v letu 2019, kjer so bili gostje iz Novega mesta boljši z rezultatom 33:36.

Ekipi sta srečanje pričeli izenačeno, kot se za dolenjski dvoboj spodobi. Naši so nato postopoma prevzeli primat in si po četrtini igre priigrali štiri zadetke prednosti (13:9). Z nekaj tehničnimi napakami in zgrešenimi streli naših, so gostje do konca polčasa znižali zaostanek in ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 19:17.

V drugem polčasu pa so gostje na igrišču povsem poleteli, napravili delni izid 3:11 ter povedli z  rezultatom 22:28. Minuta odmora našega trenerja Polaka je fante le malce prebudila, Polak je v igro poslal mlajše, kjer je predvsem blestel Matevž Tekavčič. Z nekaj lepimi zadetki in podajami ter živahno igro je skupaj s soigralci poskrbel da so se gostom, dve minuti pred koncem, približali na samo zadetek zaostanka (32:33). A žal so s tehničnimi napakami in zgrešenimi zadetki zapravili priložnost za presenečenje. Končni rezultat srečanja je bil 33:36 v korist gostov.

Prva strelca naše ekipe sta bila Simon Stopar in Matej Košir, ki sta zadela vsak po petkrat (5). Pri gostih pa je Grega Okleščen zadel enajst zadetkov.

Naslednje srečanje naše člane v soboto, ko odhajajo na težko gostovanje k ekipi Dobove. Dvoboj bo v soboto 9. februarja 2019 ob 19.00.

Matevž Tekavčič (RK SVIŠ Ivančna Gorica): “Ob koncu srečanja smo se gostom približali, a smo napravili preveč tehničnih napak ter žal zgrešili pomembne strele. Prevelika nervoza nas je stala presenečenja, sedaj pa nas čaka nov teden in garanje še naprej, da odpravimo napake.”

Grega Okleščen (MRK Krka Novo mesto): “V prvem polčasu  smo igrali preveč mehko v obrambi,  dobili smo lahko gole in v igri 1:1 so nas preigrali. Trener nam je med  odmorom povedal, da stisnemo obrambo. To smo sestavili in preobrnili rezultat. Čeprav smo na koncu domačinom dopustili da so se približali, a smo vseeno osvojili novi dve točki.”

1.NLB liga, šestnajsti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica –  MRK Krka Novo mesto 33:36 (19:17)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 350 gledalcev, sodnika David Leskovec in Aleš Vidic
SVIŠ: Škorc (11 obramb), Vencelj, Struna; Knez 4, Zafran 1, Fink 2, Tekavčič 3, Hrovat 4, Stopar 5, Matej Košir 5, Pirnat 1, A. Kutnar 3, Željko 1, Matic Košir 3, M. Kutnar, D. Košir 1
Krka: Tomič 1 (14 obramb), Pavlin (1 obramba); L. Rašo 5, Bevc 1, Didovič, Okleščen 11, Pršina 5, Irman, Jakše 1, Klemenčič, D. Rašo, Batagelj, Papež 10, Kukman, Matko, Florjančič 2,
Sedemmetrovke: SVIŠ 1 (4); Krka 3 (5)
Izključitve: SVIŠ 4 min; Krka 6 min