Danes so se mlajši dečki B RK SVIŠ Ivančna Gorica (letnik 2003 in mlajši) v Ljubljani v neposrednem dvoboju za zmago v polfinalni skupini B pomerili z ekipo MARK Olimpija Krim, katero so na prvi tekmi v Ivančni Gorici premagali za 7 zadetkov, kar je pomenilo, da jim je tudi poraz s takšno razliko zagotavljal 1. mesto v skupini. Tekmo so bolje začeli Ljubljančani, ki so izkoristili začetno nervozo Ivančanov in povedli 4:1. Nato pa so zaigrali tako kot znajo tudi naši fantje in domače ujeli pri 5:5, nato povedli 8:7 in vodstva do konca niso več izpustili iz rok. Do polčasa so odlično igrali v obrambi, v napadu pa prebijali obrambno vrsto domačih in si do polovice tekme priigrali 5 zadetkov prednosti 14:9. V 2. polčasu niso popuščali in tekmo zanesljivo pripeljali do konca 25:20 in slavje igralcev, trenerja in navijačev se je lahko pričelo. Mlajši dečki B so v polfinalu državnega prvenstva zmagali vseh 6 tekem in se s tem uvrstili na zaključni turnir, tako imenovani “FINAL 4”, kjer se bodo 16. ali 17. maja v Sevnici z ekipami Slovenj Gradca, Radovljice in Sevnice pomerili za naslov državnega prvaka. Bravo!

Še strelci na zadnji tekmi: Humar, Žurga Matevž in Hočevar (vratarji), Perko 1, Batis 4, Pirnat 3, Ropič 3, Vidmar 8, Bradač 1, Žurga Anže 1, Kranjc, Kompare 3, Slapničar 1.

Vse čestitke igralcem in trenerju Aleksandru Polaku ter pomočnikoma Urošu Šparlu in Nikoli Radiču.

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)