V derbiju 6. kroga polfinalne skupine A v kategoriji starejših dečkov A sta se v Škofji Loki pomerila Loka in SVIŠ. V lanskem državnem prvenstvu je bila Loka tretja, SVIŠ pa prvi, zato smo pričakovali izenačeno in napeto tekmo. SVIŠ-evi fantje so tekmo dobili praktično že v 1. polčasu, ko so z granitno obrambo zaustavili napadalce Loke in jim dovolili vsega 2 zadetka, medtem ko so jih naši fantje dosegli 10. Skratka, odlična obramba z odličnim vratarjem Struno je bila nerešljiva uganka za domačine. V drugem polčasu so Ivančani nadzirali potek tekme in na koncu zanesljivo slavili 21:14. Po 6. odigranih krogih imajo na lestvici 12 točk in vodijo brez poraza. Vse čestitke!

RD Loka : RK SVIŠ Ivančna Gorica 14:21 (2:10)

SVIŠ: Struna, Strmšek in Perko (vratarji), Perpar, Tekavčič 6, Košir 4 (2), Pajk, Bregar 5, Škotnik 1, Kutnar 4, Lesjak, Možina 1, Trček, Ropič Matic, Vidmar, Pirnat.